Strona główna / Lokalne / Koniec z jeżdżeniem rowerem po marinie

Koniec z jeżdżeniem rowerem po marinie

Od kilku dni na terenie mariny administrowanej przez OSIR Wyspiarz obowiązują nowe zasady, według których nie można jeździć po nabrzeżu ani na rowerze, ani na rolkach, czy hulajnodze. – Ten zakaz jest idiotyczny, sami żeglarze przypływają  do nas i mają na pokładzie jednoślady, którymi poruszają się po mieście – uważa jeden z mieszkańców.

Nowe zasady podyktowane są zapewne względami bezpieczeństwa i nadmierną troską o bezpieczeństwo korzystających z infrastruktury miejskiej. O ile można zrozumieć zakaz jeżdżenia samochodem, czy motocyklem, tak zakaz poruszania się rowerem jest średnio zrozumiały.

– Zmuszanie rowerzystów na mało bezpieczną ulicę Jachtową będzie skutkowało nerwowymi sytuacjami, bo wiadomo jak ta ulica wygląda i w jaki jest stanie, a jak pamiętam na nabrzeżu nie dochodziło do groźnych zdarzeń – zauważa mieszkaniec.

 

Zobacz również

28-latek wybił szybę wystawową. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na …

5 komentarzy

 1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Nie ma końca jeżdżenia, bo ten zakaz mogą sobie w buty włożyć będą wyżsi.
  Jeździłem tamtędy i będę jeździł tamtędy, a jedyne co mogą zrobić mi i innym rowerzystom, to op****ić pytonga.

 2. Anonim! przedstawię cd. twojej historii którą pominąłeś ” Janusz z Grażyną i swoją latoroślą spacerowali nabrzeżem Mariny, ale spacerowali całą szerokością od lewej do prawej nie dając nikomu szansy na minięcie, dlatego rowerzyści dzwonili i pewnie nie szczędzili uwag?! widząc takie zachowanie, bo nabrzeże Mariny to nie deptak i promenada i trzeba szanować wszystkich użytkowników” teraz macie Państwo cały obraz tej historii.

 3. turysta zielona gora

  To nabrzeże jest bardzo szerokie można wyznaczyć pas dla rowerow i to pogodzi WSZYSTKICH . Gdy jestem w Swinoujsciu to moja ulubiona trasa jestem tam co dzień na waszych scieszkach i wszystkim polecam .A tych szalonych nie brakuje w POLSCE najlepiej wszystkich do jednego wora

 4. Czpiają się rowerzystów ale jak samochodami wjeźdzają pod same łodzie to jest dobrze? Tych znaków jak by nie było nie ma ich w kodeksie drogowym, a po drugie znak który nie znajduje się na danej wysokości i nie ma określonych wymiarów jak w przepisach po prostu nie istnieje.

 5. Bardzo mądry zakaz i to sami rowerzyści przyczynili się do jego wprowadzenia.Podczas spacerów nie można było spokojnie iść ,ciągle było słychać dzwonki i ironiczne uwagi.Rowerzyści chcą aby ich szanowali kierowcy samochodów? niech sami zaczną szanować pieszych.Nie wspomnę już o braku znajomości elementarnych przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.