Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. 20 projektów powalczy o głosy świnoujścian

Budżet Obywatelski. 20 projektów powalczy o głosy świnoujścian

7 projektów prospołecznych oraz 13 inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Obywatelskiego na 2019, czyli weryfikacji przez poszczególne wydziały urzędu miasta. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-28 września i będzie poprzedzone publiczną prezentacją poszczególnych projektów przez tych, którzy je złożyli. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się o szczegółach proponowanych inwestycji i przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Ta wiedza z pewnością pomoże każdemu w wyborze projektu, na który odda swój głos.

Wczoraj odbyło się spotkanie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na 2019, na którym podsumowano dotychczasowe działania. W sumie wpłynęło 26 projektów, ale 2 już po terminie, 1 wycofał sam wnioskodawca, a 3 były niezgodne z regulaminem BO. Miękkie projekty to przedsięwzięcie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Natomiast twarde to budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej.

W głosowaniu mieszkańcy zdecydują, które z nich miasto ma zrealizować w 2019 roku. Wartość projektów nie może przekroczyć 2,2 mln złotych, w tym tzw. miękkie do 40 tys. złotych każdy, a twarde do 500 tys. złotych.

Głosować na zgłoszone projekty mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. Jedna osoba może oddać jeden głos. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą mieszkańcy Świnoujścia.

Obecnie rozpoczęta weryfikacja merytoryczna potrwa do 24 sierpnia 2018. Pełna lista projektów wraz z kartą do głosowania zostanie umieszczona na oficjalnej stronie Miasta Świnoujście oraz BIP 7 września 2018. Zaraz potem odbędzie się publiczna prezentacja projektów. Dokładny jej termin wraz z najnowszymi informacjami podamy w kolejnym komunikacie na temat BO na 2019.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Palił się jacht na Zatoce Pomorskiej. Na pokładzie były dwie osoby

Funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, pełniący służbę na jednostce pływającej SG-212, wypłynęli 19 sierpnia w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.