Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. 20 projektów powalczy o głosy świnoujścian

Budżet Obywatelski. 20 projektów powalczy o głosy świnoujścian

7 projektów prospołecznych oraz 13 inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Obywatelskiego na 2019, czyli weryfikacji przez poszczególne wydziały urzędu miasta. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-28 września i będzie poprzedzone publiczną prezentacją poszczególnych projektów przez tych, którzy je złożyli. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się o szczegółach proponowanych inwestycji i przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Ta wiedza z pewnością pomoże każdemu w wyborze projektu, na który odda swój głos.

Wczoraj odbyło się spotkanie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na 2019, na którym podsumowano dotychczasowe działania. W sumie wpłynęło 26 projektów, ale 2 już po terminie, 1 wycofał sam wnioskodawca, a 3 były niezgodne z regulaminem BO. Miękkie projekty to przedsięwzięcie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Natomiast twarde to budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej.

W głosowaniu mieszkańcy zdecydują, które z nich miasto ma zrealizować w 2019 roku. Wartość projektów nie może przekroczyć 2,2 mln złotych, w tym tzw. miękkie do 40 tys. złotych każdy, a twarde do 500 tys. złotych.

Głosować na zgłoszone projekty mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. Jedna osoba może oddać jeden głos. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą mieszkańcy Świnoujścia.

Obecnie rozpoczęta weryfikacja merytoryczna potrwa do 24 sierpnia 2018. Pełna lista projektów wraz z kartą do głosowania zostanie umieszczona na oficjalnej stronie Miasta Świnoujście oraz BIP 7 września 2018. Zaraz potem odbędzie się publiczna prezentacja projektów. Dokładny jej termin wraz z najnowszymi informacjami podamy w kolejnym komunikacie na temat BO na 2019.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.