Strona główna / Lokalne / Tunel. Wykonawca czeka na gwarancje bankowe

Tunel. Wykonawca czeka na gwarancje bankowe

Konsorcjum firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. po raz drugi poprosiło o przesunięcie terminu podpisania umowy. Przedstawiciele firmy Astaldi przekonują, że będą gotowi do końca lipca. Tym razem pod pismem informującym o problemach z uzyskaniem bankowych gwarancji podpisał się przedstawiciel włoskiego koncernu Marco Girros.

“Współpracujący z Konsorcjum zespół banków, który wkrótce wystosuje pismo tłumaczące tę zwłokę, jest w trakcie uzgadniania tekstu zabezpieczenia i procedury wystawienia wspólnej gwarancji” – czytamy w piśmie otrzymanym od Astaldi i dalej: “Zgodnie z zapewnieniami powinniśmy być gotowi do końca bieżącego miesiąca.”

Przedstawiciele włoskiej firmy piszą dalej, że jest im przykro, iż początek współpracy się skomplikował i mają nadzieję, że w przyszłości realizacja kontraktu nie napotka na żadne perturbacje. Zapewnili przy tym, iż już rozpoczęli prace nad założeniami projektu, po to by nie tracić czasu do oficjalnego podpisania umowy.

Przypomnijmy, że pierwotnie planowanym terminem podpisania umowy na zaprojektowanie i wybudowanie tunelu pod Świną był 5 lipca. Dwa dni wcześniej sam Paolo Astaldi poinformował w piśmie Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, że współpracujące z nią banki musiały dokonać szczegółowej analizy i oceny ryzyka, by wystawić wykonawcy Gwarancje Należytego Wykonania. Paolo Astaldi był wówczas przekonany, że sprawa rozstrzygnie się w ciągu dwóch tygodni.

Zobacz również

Szpital ma 100 szczepionek dla seniorów. Można się rejestrować

Ważna informacja dla mieszkańców Świnoujścia w wieku 60 lat i starszych! Szpital Miejski im. Jana …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Te gamonie nie potrafią dobrze zrobić kawałka chodnika, a tunel im się marzy…

  2. Oj słabo to wypadło….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.