Strona główna / Lokalne / Zatrzymany Gruzin z podrobionym irlandzkim paszportem

Zatrzymany Gruzin z podrobionym irlandzkim paszportem

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w trakcie wspólnych działań z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie 25 lipca zatrzymali obywatela Gruzji, który posługiwał się podrobionym irlandzkim paszportem.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z handlem ludźmi prowadzone były na terenie Szczecina. Funkcjonariusze kontrolowali różne miejsca świadczące usługi noclegowe. W jednym z takich miejsc wśród  kontrolowanych osób funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 36-letniego Gruzina, który przedstawił do kontroli irlandzki paszport.

Dokument nosił znamiona podrobienia. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa strażnicy graniczni zatrzymali cudzoziemca. Ujawniony paszport wydany był przez władze Irlandii na dane inne osoby. Ma on formę karty plastikowej i jest ważny z paszportem książeczkowym. Wydawany jest na 5 lat i upoważnia jego posiadacza do podróżowania po terenie Europy i Szwajcarii. Cudzoziemiec spędził noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie. Dziś w trakcie dalszych czynności podejrzany przyznał się do popełnionego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że Gruzin nie spełnia warunków pobytu na terytorium Polski. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie.

Zobacz również

Warszów. Ulica Heleny Modrzejewskiej do przebudowy

Do 21 listopada firmy budowlane mogą składać oferty na wykonanie przebudowy ul. Modrzejewskiej na Warszowie. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.