Strona główna / Lokalne / Ścieżka dla rowerów, czy elektrycznych hulajnóg?

Ścieżka dla rowerów, czy elektrycznych hulajnóg?

Świnoujscy policjanci przestrzegają przed konsekwencjami poruszania się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania czy strefach ruchu urządzeniami typu seagway i elektryczna hulajnoga. Zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenia te są nie dopuszczone do ruchu i jeżdżąc nimi popełniamy wykroczenie.

W obecnym stanie prawnym poruszanie się urządzeniami typu elektryczna hulajnoga czy seagway po drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu jest zabronione. Policjanci reagują na takie wykroczenia pouczając bądź nakładając mandat karny – taryfikator przewiduje wysokość mandatu od 20 do 500 zł.

W przypadku kolizji bądź wypadków drogowych z udziałem urządzeń nie dopuszczonych do ruchu, oprócz grzywny, trzeba liczyć się z faktem, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Dlatego zanim zdecydujemy się na podróżowanie po drogach hulajnogą bądź seagwayem, zastanówmy się nad wszystkimi konsekwencjami takiego zachowania.

Zobacz również

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej już oświetlony 

Szybko zapadający zmrok utrudniał korzystanie z pumptrucka przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, …

3 komentarze

  1. Piepszenie w bambus problem istnieje od początku sezonu władze i policja tylko ostrzega i nic nie robi pod koniec sierpnia wystawia kilka mandatów i po ptakach po to by kolesie prowadzący ten biznes się nachapali ????????. Podobnie było z parkowaniem na NIBY trawniku na przeciwko i Intetfrrie zabierali na laweta klient płacił ale było to tylko kilka dni Rozbój w biały dzień

  2. Wszystko teoria bo praktyka pokazuje, że rowerzyści i inni na przeróżnych innych pojazdach w Świnoujściu jeżdżą jak im się żywnie podoba. Po chodniku, po deptaku, po promenadzie, pod prąd, pod zakaz, wymuszając pierwszeństwo, potrącając ludzi i jadąc dalej… Wiemy jak jest i wiemy, że policja już się chyba tematem znudziła.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    A komu to przeszkadza?
    -Chyba jakimś rowerowym szczurom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.