Strona główna / Lokalne / Gorąca woda w Bałtyku! Pierwszy raz od 30 lat
Szeroka piaszczysta plaża w Świnoujściu może pomieścić kilkanaście tysięcy plażowiczów jednocześnie. Foto: Wojciech Basałygo

Gorąca woda w Bałtyku! Pierwszy raz od 30 lat

Afrykańskie upały sprawiły, że nie tylko powietrze nagrzało się do granic. Także woda w Bałtyku ma wysoką temperaturę. W środę w Świnoujściu wynosiła 23 stopnie Celsjusza – temperatura zbliżona do tej w Morzu Śródziemnym na wysokości Sycylii.

Niemiecki Federalny Urząd Hydrografii alarmuje, że temperatury powierzchniowe Morza Bałtyckiego osiągnęły szczytowe wartości.

Średnia temperatura powierzchni Morza Bałtyckiego w lipcu osiągnęła 20,0 ° C i można oczekiwać dalszego wzrostu temperatury.

Tak więc temperatura wynosi 0,5 ° C powyżej rekordu jaki zanotowano w lipcu 2014 r. oraz o  2,8 ° C więcej niż długoterminowa średnia z ostatnich trzydziestu lat.

Niemiecki Federalny Urząd Hydrografii  zbiera dane o temperaturze powierzchni satelitarnej z Morza Bałtyckiego od 1990 roku. Co tydzień dostępne są aktualne dane dla całego Morza Bałtyckiego. W połączeniu ze wzrostem temperatury wody, naukowcy monitorują również zawartość tlenu w wodzie.

Dopiero z początkiem jesiennego sezonu sztormowego możliwe jest schłodzenie temperatury powierzchni poprzez zmieszanie z chłodną, ​​głęboką wodą.

 

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Od poniedziałku zamknięta Trentowskiego

W związku z kolejnymi pracami w ramach przebudowy od poniedziałku 30 listopada 2020 r. ulica …

Jeden komentarz

  1. Szkoda że nikt nie pomyślał o dzikich zwierzętach i nikt w parku zdrojowym nie wystawił świeżej wody
    Dla nich dziś o godzinie 14 błąkała się bardzo nieszczęśliwa sarenka bardzo umęczona tak bardzo że nawet nie czuła lęku przed ludźmi i ich psami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.