Strona główna / Lokalne / Rowerzysto uważaj! Piesi wchodzą wprost pod koła

Rowerzysto uważaj! Piesi wchodzą wprost pod koła

Na nic zdaje się dzwonienie rowerowym dzwonkiem i zwracanie uwagi pieszym. Turyści na wakacjach zdają się zostawiać rozsądek w hotelowym pokoju.

Wraz z powstaniem ścieżki rowerowej przy ulicy Uzdrowiskowej pojawiły się problemy z pieszymi. Chociaż mają oni po drugiej stronie ulicy chodnik, a ścieżka jest wyraźnie oznaczona, to wolą jednak poruszać się pomiędzy rowerami i stwarzać niebezpieczne sytuacje.

Zamyślone rodziny spacerujące po drodze rowerowej, wpatrujące się w niebo i liżące lody, to codzienność przy ulicy Uzdrowiskowej.

Tymczasem korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi. Za naruszenie tego przepisu grozi mandat do 50 zł.

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

3 komentarze

  1. Słusznie napisane. Jestem turystą poruszającym się pieszo po Świnoujściu. Prawda jest taka,że boję się chodzić bo rowerzyści wszędzie.Wąskie chodniki , a oni lawirują między pieszymi. Po promenadzie, na wejściach do plaży jest ich pełno, przejeżdżają przez pasy na przejściach. Ale jak wejdziesz przypadkiem na rowerówkę to wielki krzyk.

  2. Przestańcie pisać tak żenujące (nie wiem czy to można nazwać artykułem) posty!!Jak „cudowne dzieci dwuch ….”łamią przepisy nagminnie i jakie mandaty im groza.Jestem kierowca,rowerzysta ,i pieszym!!!Jako kierowca staram się edukować rowerzystów,jak mi jakiś wiedzie na pasy dostaje odemnie grad obelg i niekończący się sygnał dźwiękowy żeby każdy wiedział jak nie wolno się zachowywać!A jak by kiedyś była akcja ze kierowca potrącił rowerzystę jadącego nie zgodnie z przepisami to byłem ja!!A jak rowerzysci jeżdżą po promenadzie mijając pieszych jak pachołki,jak na współdzielonej ścieżce na uzdrowiskowej nie da się normalnie spacerować bo nie potrafią jechac jeden za drugim.Prosze skończyć z żenada!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.