Strona główna / Lokalne / Promenada Zdrowia ma zostać wybudowana do końca października

Promenada Zdrowia ma zostać wybudowana do końca października

Trwa budowa tzw. Promenady Zdrowia przez konsorcjum firm MCC S.A. z Chodcza i Molewski sp. z o.o. z Włocławka. W jej trakcie można spodziewać się licznych utrudnień, jednak po zakończeniu modernizacji tej części miasta ma być wizytówką. Według zamierzeń, nowa promenada zwiększy atrakcyjność terenów w dzielnicy nadmorskiej.

Inwestycja adresowana jest zarówno do mieszkańców, którzy preferują aktywny sposób spędzania czasu, jak i turystów oraz kuracjuszy dla których będzie to dodatkowa atrakcja znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Budowa promenady to tylko jeden z etapów zmieniający wygląd tej części miasta.

Nowa wizja przestrzeni publicznej, to jedna z największych i najbardziej spektakularnych inwestycji ostatnich lat. Dzięki nowej infrastrukturze pieszo-rekreacyjnej morze i plaża „przybliżone” zostaną turystom i mieszkańcom.

Kilkadziesiąt lat temu brzeg morski znajdował się o wiele bliżej historycznej promenady. Naturalne ruchy geologiczne spowodowały oddalanie się brzegu i zarastanie kolejnych obszarów powstających między promenadą i plażą. Inwestycja ma wypełnić powstałą w ten sposób przestrzeń i oddać ją ludziom.

Podstawowe parametry

Promenada Zdrowia –znajdzie się pomiędzy promenadą historyczną (równoległą do ul. Żeromskiego), a kładką na wydmach. Będzie to znajdująca się pomiędzy ul. Stanisława Małachowskiego i Powstańców Śląskich 950 metrowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów i rolkowców, z małą architekturą, siłowniami plenerowymi, źródełkami wody pitnej, stacjami dla rowerów, placami zabaw, parkiem rekreacyjnym oraz łącznikami z ulicą i plażą. Wszystko uzupełnione ciekawymi, wielobarwnymi roślinami, nowymi szpalerami drzew i kwiatami. Promenada zdrowia będzie mieć charakter całoroczny.

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.