Strona główna / Lokalne / Nocą przebiegli 9 kilometrów w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]

Nocą przebiegli 9 kilometrów w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]

Taka noc się zdarza raz, tylko raz i więcej nie… Oczywiście tylko raz w roku, a dokładnie 14. sierpnia Park Zdrojowy tętni życiem aż do późnych godzin wieczornych. Alejki zapełniają się amatorami nastrojowego biegania, bo jak powiada stare polskie przysłowie: im ciemniej tym przyjemniej.

I choć na punktach orientacyjnych stoją wolontariusze z pochodniami, a park rozświetlają stylowe latarnie to i tak ciemności kryją ziemię…
Dokładnie o 21:00 (14 sierpnia 2108), tuż przy parkowych fontannach, wystartowała Nocna 9, bieg zorganizowany przez świnoujskich biegaczy, przy dużym wsparciu lokalnych sponsorów, dla mieszkających i wypoczywających w naszym mieście biegaczy. Limit biegu to 100 miejsc, a więc bieg kameralny. Czas startu to pora zmierzchu, a więc bieg nastrojowy. Miejsce biegu to Świnoujski Park Zdrojowy, atmosfera i miejsce jedyne w swoim rodzaju, a więc bieg niepowtarzalny!
Po radosnym, wspólnym starcie i pierwszym okrążeniu, a było ich pięć, stawka biegaczy się rozciągnęła. Jak to zawsze na biegach bywa byli ścigacze, truchtacze, dreptacze i wszyscy w tym samym składzie w wyśmienitych humorach dotarli do mety. Największy aplauz i dodatkową asystę
z pochodniami miała ostatnia zawodniczka, z którą przybiegli wolontariusze z punktów orientacyjnych, koleżanki i koledzy wspierający oraz zamykający stawkę rowerzysta.
Dziewięć kilometrów najszybciej pokonali panowie:
1. Michał Brzozowski (35:01)
2. Robert Derda (35:37)
3. Jacek Giba (36:26}
oraz panie:
1. Agnieszka Załoga-Sikorska (42:28)
2. Aleksandra Keplin (42:28:01)
3. Agnieszka Jarnutowska (43:05)


Zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami, które otrzymali także najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu, a wszyscy biegacze otrzymali pakiety z ciasteczkami i wodą mineralną od Hotelu Trzy Wyspy oraz wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, których było aż 57.


Druga edycja Nocnej 9 przeszła do historii, dziękujemy wspierającym nas: Hotelowi „Trzy Wyspy”, KS Uznam, Uzdrowisku Świnoujście, Firmie Duet-Zabawki, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „Hol”, Urzędowi Miasta Świnoujście, Hotelowi Radisson, Manufakturze „Morze Mydła” oraz wszystkim wolontariuszom, a było ich naprawdę wielu, za pomoc w organizacji biegu, za bezinteresowność i dobrą zabawę. Cała impreza została uwieczniona przez lokalnych fotografów o czym się można przekonać oglądając zdjęcia na świnoujskich portalach internetowych i na stronie Nocnej 9. A jak mówią nasi uczestnicy – „był to fenomenalny, kameralny bieg, mocni zawodnicy i genialna atmosfera”, dlatego już dziś zapraszamy na kolejną III edycję Nocnej 9.

Zobacz również

Ważna deklaracja Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie w sprawie zamkniętego falochronu

Falochron w Świnoujściu będzie otwarty dla turystów i mieszkańców – zadeklarował Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ale tam w parku nie wolno biegać, bo niektórzy bardzo głośno tupią swoimi platfusami i turyści się płoszo… XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.