Strona główna / Kultura / Nadchodzi kolejna edycja Famy. Pierwsze wydarzenia już w czwartek
Foto: Joanna Kurdziel-Morytko

Nadchodzi kolejna edycja Famy. Pierwsze wydarzenia już w czwartek

Młodzi artyści zjadą do Świnoujścia. Już w najbliższy czwartek ruszy tam 48. Festiwal Fama. Na kilkunastu scenach odbędzie się 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych.

Podczas trwania imprezy studenci i absolwenci szkół oraz wydziałów artystycznych, a także twórcy sceny niezależnej, będą szlifować swój warsztat w poszczególnych sekcjach oraz prezentować autorskie projekty.

– Fama przyciąga do Świnoujścia młodością i jakością. Bardzo starannie wyselekcjonowani artyści pokażą to co najciekawszego wydarzyło się na polskich scenach w ciągu ostatniego roku. – mówi Bogusław Bojczuk, prezes zarządu Akademickiego Biura Kultury i Sztuki Alma Art, które jest organizatorem Famy.

Jednym z elementów festiwalu są spotkania z renomowanymi pisarkami i pisarzami. To w ramach cyklu MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE. Do Świnoujścia przyjadą Aleksandra Boćkowska, Jarosław Kamiński, Cezary Łazarewicz, Ziemowit Szczerek, Monika Sznajderman i Ewa Winnicka. W programie są też spektakle teatralne – m.in. „Pan Tadeusz’18” autorstwa studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz „Deklaracja 6888″ Teatru OdRuchu. Poza tym odbędzie się szereg koncertów w tym dwóch premierowych: „Rzuć to wszystko co złe” oraz projekt „Grześ Wyżykowski i Undecymet”. Poza tym na Famie wystąpią m.in. 15 cm above the ground, EABS, Przybył, Odpoczno oraz Łukasz z Bałut. Festiwal zakończy koncert finałowy „Hej, czy nie wiecie”.

– Będzie on odpowiedzią młodych artystów na to, co się dzisiaj dzieje. To także szansa na dowiedzenie się, co myślą o współczesnym świecie i jak widzą przyszłość – dodaje Bojczuk.

48. Festiwal Fama rozpocznie się 16 i potrwa do 26 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Imprezę otworzą dwa koncerty z cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”, czyli wydarzeń w miejscach nietypowych. W czwartek przed publicznością zaprezentują się zespoły Wójciński/Bańdur/Gucik oraz IKSY.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.