Strona główna / Lokalne / Prezydent miasta podziękował ratownikom, którzy uratowali plażowicza

Prezydent miasta podziękował ratownikom, którzy uratowali plażowicza

Mamy naprawdę świetnych ratowników wodnych. Jeden z nich jest dodatkowo ratownikiem medycznym. Wczoraj uratowali życie mężczyźnie, który w morzu doznał rozległego zawału serca. To dzięki ich umiejętnościom i oddaniu udało się mężczyźnie przywrócić akcję serca jeszcze przed przyjazdem pogotowia.

Na wysokości stanowiska nr 6 z wody podjęto nieprzytomnego około 70 – letniego mężczyznę – mówi Ewa Wileńska, kierownik kąpieliska. – Powiadomiono zespół Pogotowia Ratunkowego i prowadzono akcję z użyciem defibrylatora AED. Podejrzenie rozległego zawału potwierdził zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wezwany lądował na plaży. Przywrócono akcję serca i przetransportowano poszkodowanego do placówki w Szczecinie.

Służby kąpieliska wraz z policją objęły opieką żonę poszkodowanego.

Uratowaliście rzecz najcenniejszą. Ludzkie życie – mówił dziś na spotkaniu z ratownikami Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, jestem dumny, że mamy tak wspaniałych, doświadczonych i oddanych swojej pracy ratowników. Wierzę, że ten sezon będzie kolejnym, w trakcie którego nikt nie utonął na strzeżonym kąpielisku.

Sami ratownicy mówili, że to był naprawdę trudny sezon.

Tylko osiem razy wywieszaliśmy czerwoną flagę na cały dzień i dwa razy na kilka godzin. A jakie były upały, to wszyscy wiemy. Tłumy ludzi szukały ochłody w morzu – opowiadali ratownicy, dodając: – Dlatego dobrze, że w tym roku jest nas więcej.  To była bardzo dobra decyzja panie prezydencie.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pożar lasu na początku maja został zaprószony przez człowieka

Zniszczeniu uległa powierzchnia ok. 2,4 ha przy samej granicy państwa. Dogaszanie zakończyło się po 6 …

Jeden komentarz

  1. Panie Prezydencie a gdzie nagroda dla “Cichego bohatera” ?????
    KTÓRY PIERWSZY ZAREAGOWAŁ A NIE JAK WSZYSCY MÓWIĄ ŻE RATOWNICY!!!
    Z całym szacunkiem do ratowników i do ich umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.