Strona główna / Lokalne / Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

W dniu 25.08.2018 r. odbyła się, w Zatoce Greifswaldzkiej Morza Bałtyckiego między Wyspą Vilm a Wyspą Rugia, duża impreza pływacka – 20 Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen. – W samych superlatywach można opowiadać o organizacji tak dużych zawodów – mówi Michał Stefaniak.

Na 2500 m wystartowało 400 pływaków, a w tzw. Małym Vilmschwimmen ok. 50 młodych adeptów pływania na wodach otwartych. Nasz kraj, nasze miasto Świnoujście, Polskie Ratownictwo Wodne oraz szkołę pływania AQUADO reprezentowało 7 zawodników Dominika Stefaniak, Magdalena Bukowska, Karolina Jahnz, Michał Stefaniak, Paweł Kradyna, Klaudiusz Stępniewski i Adam Wilmowicz.

Na pierwszym stopniu podium zdobywając złoty medal stanęła: Karolina Jahnz w kategorii AK 2 26-37 lat z czasem 37:47 min.. W kategorii 38-50 lat na piątym miejscu uplasowali się: Magdalena Bukowska z czasem 46:21 min. oraz Adam Wilmowicz z czasem 41:09 min., 7 miejsce uzyskał Michał Stefaniak z czasem 43.09 i 69 miejsce zajął Klaudiusz Stępniewski z czasem 1:07:21 godz. W kategorii AK 2 26-37 lat Paweł Kradyna zdobył 19 miejsce z czasem 56:41 min. Nasza najmłodsza uczestniczka Dominika Stefaniak w kategorii wiekowej AK 3 2005-2006 na 200 m uplasowała się na 7 miejscu.

– Warunki jakie panowały podczas pokonywania trasy były bardzo korzystne. Najważniejszy był czynnik termiczny, woda miała 21 stopni Celsjusza. To sprawiło, że płynęło się bardzo komfortowo i przyjemnie. Wiatr wiał z kierunku połudnowo-zachodniego i to sprawiło że pod koniec trasy fale wybijały nieznacznie z rytmu – mówi Michał Stefaniak.
Pływanie na wodach otwartych różni się od tego basenowego. Płynąc należy obserwować gdzie się płynie, woda nie jest tak ciepła jak na pływalni i czysta oraz nie ma przerw podczas płynięcia. Natomiast w czasie płynięcia można zmieniać style dowolnie jak się chce.
Zawody pod każdym względem: organizacyjnym i sportowym przygotowane na medal. Było to naprawdę wielkie święto pływaków.
Wyniki znajdują się na stronie zawodów www.vilmschwimmen.de

Zobacz również

Pierwsze przęsło nowej estakady na terminalu promowym w Świnoujściu już jest

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA modernizuje terminal promowy w Świnoujściu przystosowując go do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.