Strona główna / Lokalne / Uwaga. Dotyczy Bonów Seniora

Uwaga. Dotyczy Bonów Seniora

Od poniedziałku 3 września 2018 roku Bony Seniora będą wydawane na Stanowisku Obsługi Interesanta na parterze w głównym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Wojska  Polskiego 1/5. Bony wydawane są do 30 listopada 2018 roku od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 8.30 – 15.00. Do tej pory z bonów skorzystało już niemal 4 tysiące świnoujścian.

Przypomnijmy, że bony wydawane są od 1 sierpnia 2018 r.

Wielu już taki bon odebrało. W tej chwili dziennie przychodzi tyle osób, że nie ma już potrzeby utrzymywać dziesięciu stoisk do odbioru bonów – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka.

Bony Seniora przysługują mieszkańcom (zameldowanym) Świnoujścia, którzy ukończyli bądź w tym roku skończą 65 lat. Wraz z bonem każdy otrzyma wykaz 440 usług, z których będzie mógł bezpłatnie skorzystać. Wśród nich są: badania lekarskie, ambulatoryjne, świadczenia rehabilitacyjne oraz dotyczące kultury. Wraz z  nimi adresy miejsc, gdzie są świadczone.

Dodatkowo seniorzy otrzymują tzw. pudełka życia do przechowywania informacji o chorobach i przyjmowanych lekach. Pudełko wraz z informacją należy przechowywać w lodówce, a na jej drzwiach lub w widocznym miejscu z boku, przykleić specjalną naklejkę z informacją „Tu znajduje się pudełko życia”.

Uwaga. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

W szczególnych przypadkach, gdy osoba upoważniona do bonu z powodu niepełnosprawności bądź choroby, która uniemożliwia jej osobisty odbiór do końca listopada 2018 r,  powinna zgłosić ten fakt telefonicznie pod numerem 91 321 54 46. Bon zostanie jej dowieziony do domu w ustalonym telefonicznie terminie. Dotyczy to jednak tylko wyjątkowych, usprawiedliwionych sytuacji zdrowotnych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.