Strona główna / Lokalne / Są pieniądze na termomodernizację kolejnych placówek oświatowych

Są pieniądze na termomodernizację kolejnych placówek oświatowych

Świnoujście otrzymało kolejne dofinansowanie z funduszy europejskich na termomodernizację budynków placówek edukacyjnych. Tym razem na dwa miejskie przedszkola oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Wcześniej, również z zewnętrznym dofinansowaniem, miasto przeprowadziło termomodernizację w sumie pięciu budynków świnoujskich szkół.

Były to dwa budynki obecnej Szkoły Podstawowej nr 6 (przy ulicach Staszica i Kościuszki) oraz Szkoły Podstawowej nr 4, Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I i obiekt, w którym mieści się Liceum Fundacji Logos.

Teraz  termomodernizacja zostanie przeprowadzona w Przedszkolu Miejskim nr 1  przy ulicy Warszawskiej, Przedszkolu Miejskim nr 10  przy ulicy Monte Cassino oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Piastowskiej. Kwota dofinansowania wyniesie 2 mln 425 tys. złotych, a szacowana wartość projektu 2 mln 925 tys. złotych.

Wniosek o dofinansowanie termomodernizacji tych budynków przeszedł pozytywną ocenę, ale pierwotnie znalazł się na liście rezerwowej. Ostatecznie jednak w związku z wycofaniem się niektórych gmin z realizacji swoich inwestycji, świnoujski wniosek znalazł się na głównej liście i otrzymał dofinansowanie.

-– To przykład na to, że warto oszczędzać i być przygotowanym na różne sytuacje – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i wyjaśnia: – Aby móc otrzymać dofinansowanie do inwestycji, gminy muszą mieć zapewniony wkład własny. Jak się okazało, nie wszystkie ten wkład miały i musiały się wycofać projektów. Miasto Świnoujście na tym zyskało. My mamy własne środki i dlatego dostaliśmy tę dotację. Teraz czekamy tylko na oficjalne podpisanie umowy.

Przyznana dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Zamknęli falochron przed mieszkańcami! Latem nie wejdą tam turyści?

Nie do wiary! Najdłuższy w Europie kamienny falochron zamknięto na kłódkę. Nie wiadomo co jest …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.