Strona główna / Lokalne / Tysiącem koron szwedzkich próbował przekupić strażników granicznych

Tysiącem koron szwedzkich próbował przekupić strażników granicznych

24-letniego Rumuna zatrzymali 4 września w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna kierował volkswagenem, który zjechał z promu ze Szwecji. Podczas kontroli drogowej próbował przekupić strażników granicznych tysiącem koron szwedzkich. W zamian mieli dać mu święty spokój.

W volkswagenie znajdowały się elektronarzędzia takie, jak młotowiertarki, szlifierki, ładowarki i wycinarki, ale w systemach informacyjnych Straży Granicznej nie było żadnych informacji, aby rzeczy te zostały skradzione. Pod zarzutem próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariusze zatrzymali 24-latka do dyspozycji prokuratora. Zabezpieczyli ponadto jako dowód w sprawie banknot.

Dzień później z udziałem zatrzymanego prowadzone były czynności procesowe. Rumun przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z dobrowolnego poddania się karze 2 tys. zł grzywny, po czym został zwolniony.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Jeden komentarz

  1. Hmm. Nie brzmi to zbyt logicznie albo nie podano tu wszystkich informacji. Faceta zatrzymuje SG i co? Powiedzmy sprawdzają papiery. Wszystko ok. Facet daje im 1000 koron za „spokój”?? Kto te artykuły tworzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.