Strona główna / Lokalne / Tysiącem koron szwedzkich próbował przekupić strażników granicznych

Tysiącem koron szwedzkich próbował przekupić strażników granicznych

24-letniego Rumuna zatrzymali 4 września w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna kierował volkswagenem, który zjechał z promu ze Szwecji. Podczas kontroli drogowej próbował przekupić strażników granicznych tysiącem koron szwedzkich. W zamian mieli dać mu święty spokój.

W volkswagenie znajdowały się elektronarzędzia takie, jak młotowiertarki, szlifierki, ładowarki i wycinarki, ale w systemach informacyjnych Straży Granicznej nie było żadnych informacji, aby rzeczy te zostały skradzione. Pod zarzutem próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariusze zatrzymali 24-latka do dyspozycji prokuratora. Zabezpieczyli ponadto jako dowód w sprawie banknot.

Dzień później z udziałem zatrzymanego prowadzone były czynności procesowe. Rumun przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z dobrowolnego poddania się karze 2 tys. zł grzywny, po czym został zwolniony.

Zobacz również

Szpital ma 100 szczepionek dla seniorów. Można się rejestrować

Ważna informacja dla mieszkańców Świnoujścia w wieku 60 lat i starszych! Szpital Miejski im. Jana …

Jeden komentarz

  1. Hmm. Nie brzmi to zbyt logicznie albo nie podano tu wszystkich informacji. Faceta zatrzymuje SG i co? Powiedzmy sprawdzają papiery. Wszystko ok. Facet daje im 1000 koron za „spokój”?? Kto te artykuły tworzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.