Strona główna / Lokalne / Nie trzeba być zameldowanym, aby zagłosować na projekty BO

Nie trzeba być zameldowanym, aby zagłosować na projekty BO

Jeszcze do najbliższego piątku 28 września 2018 r. można  głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest 17 propozycji. Jedna osoba (na jednej karcie do głosowania) może oddać dwa głosy: jeden na projekt twardy i jeden na tzw. miękki. Poniżej publikujemy listę projektów oraz miejsc, gdzie można oddać swoje głosy.

Głosować można:

–          na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

–          w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;

–          w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;

–          w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

–          w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

–          w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40;

Uwaga. We wszystkich wymienionych wyżej punktach dostępne są karty do głosowania i lista projektów, na które można głosować. Dodatkowo karta i lista są dostępne na oficjalnej stronie internetowej Miasta Świnoujście

Głosować można także:

–          drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną, zeskanowaną kartę do głosowania na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”;

–          pocztą wysyłając kartę do głosowania na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski – 2019 GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

Głosować może każdy mieszkaniec Świnoujścia, który ukończył 16 lat. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.

Wiele osób nie jest zameldowanych w Świnoujściu, ale tu mieszkają, pracują i wychowują swoje dzieci. Są częścią naszej świnoujskiej społeczności – argumentuje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Tak, jak w poprzedniej edycji, złożone projekty są podzielone na dwie kategorie. Pierwsza to projekty twarde, czyli dotyczące budowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury miejskiej oraz zakupów inwestycyjnych. Na tego typu projekty przeznaczona jest kwota 2 mln złotych.

Druga kategoria to tak zwane projekty miękkie, czyli przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wygrają te, które zdobędą najwięcej głosów a ich łączna wartość nie przekroczy 200 tys. złotych.

Ogłoszenie wyników głosowania oraz listy projektów, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 nastąpi w październiku. Dokładna data uzależniona będzie od ilości głosów i czasu, który potrzebny będzie do ich weryfikacji i zliczenia.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Jeden komentarz

  1. gdzie ta lista projektów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.