Strona główna / Lokalne / Szkoła podstawowa nr 4. Przy nowych drzewach zakopali kapsuły czasu

Szkoła podstawowa nr 4. Przy nowych drzewach zakopali kapsuły czasu

Trzynaście drzew, dwa rodzaje klonów i wiśnię, posadzili wspólnie uczniowie „czwórki”, przedstawiciele Zdrojowa Invest & Hotels oraz pracownicy Urzędu Miasta Świnoujście. Wszystko pod okiem specjalistów z firmy ogrodniczej. Dla najmłodszych wspólne sadzenie drzew to świetna lekcja ekologii. Wszyscy obiecali, że będą o nie dbać.

Sadzenie drzew zbiegło się z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. W końcu ETZT to nie tylko akcje związane z promowaniem środków transportu jak najmniej obciążających środowisko, ale także działania podnoszące świadomość na temat ekologii, komfortu życia w mieście, stanu powietrza oraz kluczowej roli drzew w ekosystemie. Część  drzew kupiło Miasto, a część Zdrojowa Invest & Hotels.

Szkoła podstawowa nr 4 to kolejna w naszym mieście, która przeszła metamorfozę. Zupełnie zmienił się teren wokół budynku. Podobnie, jak wcześniej w przypadku szkoły podstawowej nr 6, najpierw był czas na prace budowlane, a teraz na sadzenie zieleni – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. –  Zasadzone drzewa są dość spore. Uczniowie nie będą więc musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Wiosną drzewa powinny już ładnie się zazielenić.

Zieleń jest bardzo ważna dla jakości czasu spędzanego przez naszych uczniów na świeżym powietrzu. Poza tym, sama akcja sadzenia drzew była ogromną frajdą dla naszych drugoklasistów, a przede wszystkim lekcją ekologii w praktyce – zaznaczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi Agnieszka Adamczyk.

Dla upamiętnienia tego dnia, przy nowych drzewach uczniowie zakopali kapsuły czasu z listami do siebie, które odkopią, kiedy będą już absolwentami szkoły, a zasadzone drzewa o dużo bardziej rozłożyste.

Jesteśmy świadomi wpływu naszych inwestycji na tkankę miejską oraz środowisko. Niemniej dokładamy wszelkich starań, aby zrekompensować naszą ingerencję w przestrzeń społeczności lokalnej. Do tej pory zasadziliśmy już ponad 400 drzew w samym Świnoujściu oraz 7 tysięcy sadzonek w pobliskich nadleśnictwach. Na opłaty za ingerencje w przyrodę, nasadzenia, porządkowanie terenów przeznaczamy duże kwoty. Warto dodać, że dbamy o wszystkie posadzone drzewa. W najbliższych planach mamy również uporządkowanie przestrzeni na jednym ze skwerów miejskich – podkreślił Dyrektor Projektu Zdrojowa Invest & Hotels. Michał Jelonek.

Dyrektor Michał Jelonek dodaje, że w najbliższym czasie Zdrojowa Inwest & Hotels posadzi również 250 sosem w dzielnicy nadmorskiej.

Tekst i fot BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. Polityczna szopkę robicie. Rzniecie drzewa na potęgę a teraz ściema że drzewko zasadzie i buzię pełne pustych frazesow. Kandydaci wstyd! Myślicie że ciemny lud kupi wasz fałsz i oblude?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.