Strona główna / Lokalne / Ruszają prace na ulicy Wojska Polskiego

Ruszają prace na ulicy Wojska Polskiego

Jako pierwszy przebudowywany będzie odcinek od granicy państwa do ulicy Bałtyckiej.  Wykonawca zaczyna prace w najbliższy poniedziałek (1 października 2018 r.). Od tego też dnia na wspomnianym odcinku ruch samochodów będzie odbywał się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną.  Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od godziny 8.00 w poniedziałek. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na oznakowania pionowe i poziome,  stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i rozważną jazdę.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego to największa inwestycja drogowa w ostatnim czasie w naszym mieście. To główna droga wjazdowa do Niemiec i właśnie nią odbywa się największy ruch samochodowy pomiędzy Świnoujściem a naszymi zachodnimi sąsiadami.

Ulica Wojska Polskiego przebudowana zostanie na odcinku od polsko-niemieckiej granicy do skrzyżowania z ulicą Leśmiana o długości niemal 1600 metrów bieżących. Oprócz nowej nawierzchni, chodników dla pieszych po obu stronach oraz ścieżki rowerowej, wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania, wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego.

Na skrzyżowaniu z ulicą 11 Listopada wyznaczone będą dodatkowe pasy skrętu w lewo, o co wnioskowali kierowcy. To usprawni ruch i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. W pasie drogowym, oprócz obecnej zieleni, pojawią się także nowe nasadzenia. Zastąpią drzewa, których usunięcie było konieczne, ze względu na ich kolizję z inwestycją bądź zły stan sanitarny.

Inwestycja nie dotyczy samej ulicy, ale również budowy w sumie trzech parkingów wraz z ich oświetleniem, odwodnieniem oraz dodatkową infrastrukturą, jak chociażby chodnikami, ławkami, koszami na śmieci i zielenią.

Pierwszy, większy przy ulicy Legionów. Tylko dla samochodów osobowych będzie tam niemal 180 miejsc (w tym dla niepełnosprawnych), a oprócz tego osobne dla busów (5 miejsc), autobusów (7 miejsc) i stojaki na rowery (48 miejsc).

Drugi to parking przy ulicy Bałtyckiej z w sumie 108 miejscami parkingowymi, drogami dojazdowymi, chodnikami, także tymi łączącymi go z ulicą Wojska Polskiego.

Trzeci to już budowany parking przy ulicy Karsiborskiej na 171 miejsc. Powstanie w miejscu przyległym do cmentarza komunalnego oraz obwodnicy wschodniej miasta, której budowa ma zakończyć się do 2020 roku. Obwodnica będzie nowym, szybkim połączeniem z ogólnodostępnej przeprawy promowej „Centrum” (a później z tunelu pod Świną) do centrum miasta.

Inwestycja ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. Całkowity koszt 23, 2 mln złotych. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi  miasto otrzymało ponad 2,7 mln euro dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V A .

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Jeden komentarz

  1. Czy zostana takze usuniete wszystkie budy,stragany /niemiecki rynek/ a jezeli ,to gdzie beda przeniesione?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.