Strona główna / Lokalne / Ruszają prace na ulicy Wojska Polskiego

Ruszają prace na ulicy Wojska Polskiego

Jako pierwszy przebudowywany będzie odcinek od granicy państwa do ulicy Bałtyckiej.  Wykonawca zaczyna prace w najbliższy poniedziałek (1 października 2018 r.). Od tego też dnia na wspomnianym odcinku ruch samochodów będzie odbywał się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną.  Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od godziny 8.00 w poniedziałek. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na oznakowania pionowe i poziome,  stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i rozważną jazdę.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego to największa inwestycja drogowa w ostatnim czasie w naszym mieście. To główna droga wjazdowa do Niemiec i właśnie nią odbywa się największy ruch samochodowy pomiędzy Świnoujściem a naszymi zachodnimi sąsiadami.

Ulica Wojska Polskiego przebudowana zostanie na odcinku od polsko-niemieckiej granicy do skrzyżowania z ulicą Leśmiana o długości niemal 1600 metrów bieżących. Oprócz nowej nawierzchni, chodników dla pieszych po obu stronach oraz ścieżki rowerowej, wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania, wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego.

Na skrzyżowaniu z ulicą 11 Listopada wyznaczone będą dodatkowe pasy skrętu w lewo, o co wnioskowali kierowcy. To usprawni ruch i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. W pasie drogowym, oprócz obecnej zieleni, pojawią się także nowe nasadzenia. Zastąpią drzewa, których usunięcie było konieczne, ze względu na ich kolizję z inwestycją bądź zły stan sanitarny.

Inwestycja nie dotyczy samej ulicy, ale również budowy w sumie trzech parkingów wraz z ich oświetleniem, odwodnieniem oraz dodatkową infrastrukturą, jak chociażby chodnikami, ławkami, koszami na śmieci i zielenią.

Pierwszy, większy przy ulicy Legionów. Tylko dla samochodów osobowych będzie tam niemal 180 miejsc (w tym dla niepełnosprawnych), a oprócz tego osobne dla busów (5 miejsc), autobusów (7 miejsc) i stojaki na rowery (48 miejsc).

Drugi to parking przy ulicy Bałtyckiej z w sumie 108 miejscami parkingowymi, drogami dojazdowymi, chodnikami, także tymi łączącymi go z ulicą Wojska Polskiego.

Trzeci to już budowany parking przy ulicy Karsiborskiej na 171 miejsc. Powstanie w miejscu przyległym do cmentarza komunalnego oraz obwodnicy wschodniej miasta, której budowa ma zakończyć się do 2020 roku. Obwodnica będzie nowym, szybkim połączeniem z ogólnodostępnej przeprawy promowej „Centrum” (a później z tunelu pod Świną) do centrum miasta.

Inwestycja ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. Całkowity koszt 23, 2 mln złotych. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi  miasto otrzymało ponad 2,7 mln euro dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V A .

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

28-latek wybił szybę wystawową. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na …

Jeden komentarz

  1. Czy zostana takze usuniete wszystkie budy,stragany /niemiecki rynek/ a jezeli ,to gdzie beda przeniesione?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.