Strona główna / Lokalne / Szczytna akcja. 100 weteranów przyjechało do Świnoujścia

Szczytna akcja. 100 weteranów przyjechało do Świnoujścia

26 września, blisko 100 weteranów i kombatantów Stowarzyszenia “Paczka dla Bohatera” wizytowało 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża w ramach projektu “Wakacje dla Bohatera”.

Wizyta podopiecznych stowarzyszenia rozpoczęła się od spotkania z zastępcą dowódcy 8.FOW komandorem Zygmuntem Białogłowskim, który przywitał wszystkich bohaterów i kombatantów na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu. Wizytującym 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża zaprezentowano sprzęt specjalistyczny jakim dysponuje Komenda Portu Wojennego oraz Grupa Nurków Minerów. Do zwiedzania udostępnione zostały dwa trałowce ze składu 12. Dywizjonu Trałowców. Największą atrakcją było wyjście na morze na pokładzie okrętu transportowo-minowego ORP “Kraków”. Uczestnicy zostali zapoznani z historią flotylli oraz zwiedzili Salę Tradycji Klubu 8.FOW. Dla wszystkich przygotowano również poczęstunek w postaci żołnierskiej grochówki. W trakcie wizyty bohaterowie i kombatanci mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem jakim dysponuje flotylla, spotkania się z marynarzami, wymiany kilku zdań oraz przedstawienia im swojej historii i przeżyć z czasów aktywnej służby w mundurze.

Stowarzyszenie “Paczka dla Bohatera” już od 8 lat pomaga coraz większej grupie Największych Polskich Bohaterów, przygotowując dla nich świąteczne paczki, ale także wspierając ich w codziennym życiu, niosąc pomoc i opiekę. Co roku przygotowuje ponad 1600 paczek dla kombatantów i weteranów II wojny światowej, żołnierzy AK, WIN, NSZ, powstańców warszawskich i wileńskich oraz żołnierzy walczących na wszystkich frontach. Pomaga także osobom represjonowanym i walczącym w podziemiu niepodległościowym w PRL, między innymi stoczniowcom w Szczecinie i robotnikom w Poznaniu. Już po raz drugi zorganizowano akcję “Wakacje dla Bohatera” organizując weteranom walk o wolną Polskę wypoczynek nad morzem. Patronat nad akcją objął Minister Obrony Narodowej.

Źródło: 8 FOW

Zobacz również

To był bezpieczny sezon. Podsumowanie komisji bezpieczeństwa

Podczas spotkania komisji bezpieczeństwa, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i podległe mu służby podsumowały mijający sezon …

2 komentarze

  1. Panowie z 8.Flotylli Obrony Wybrzeża – szacunek dla Was. Piękny GEST !!!

  2. A gdzie żołnierze Armii Ludowej i Batalionów Chłopskich? WSTYD!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.