Strona główna / Lokalne / Festiwal Smaków Food Trucków. Soczyste burgery, pizza, kuchnia meksykańska, indyjska i wiele więcej

Festiwal Smaków Food Trucków. Soczyste burgery, pizza, kuchnia meksykańska, indyjska i wiele więcej

Festiwal Smaków Food Trucków 6 i 7 października po raz drugi przyjedzie do Świnoujścia. Możliwość spróbowania dań z wielu stron świata cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Świnoujścia i okolic. O tej wyjątkowo smakowitej imprezie opowiada nam organizator.

Dziennikarz: Festiwal Smaków Food Trucków wiosną tego roku pierwszy raz przyjechał do Świnoujścia, niedługo powróci po raz drugi. Jak narodził się pomysł na tego typu imprezę kulinarną?

Organizator: Food trucki w Polsce pojawiły się kilka lat temu. Ta moda przywędrowała do nas z Zachodu. Początkowo były one mylone ze zwykłymi „budkami” sprzedającymi gotowe, mrożone dania. Chcieliśmy pokazać, że food trucki to mobilna restauracja, specjalizująca się w jednym rodzaju kuchni, reprezentująca wysoką jakość potraw. Naszym celem było skupienie wielu food trucków z różnorodną kuchnią w jednym miejscu, aby każdy mógł je poznać i spróbować wielu, różnych smaków.

D: Wielu ludzi wciąż obawia się skosztowania serwowanych przez food trucki dań, ponieważ kojarzą im się z przydrożnymi budkami oferującymi potrawy z mrożonek, nie najlepszej jakości. Jak jest teraz?

O: Współczesne food trucki w swojej działalności odbiegają daleko od pamiętanych przez niektórych przyczep gastronomicznych. Dzisiaj liczy się autorski pomysł, świeże składniki i najwyższa jakość. Ważny jest także wygląd mobilnych restauracji. Food trucki biorące udział w naszych wydarzeniach specjalizują się w jednym rodzaju kuchni. Na nasze zloty staramy się dobierać najlepsze food trucki z całej Polski.

D: Czy trudno zatem było przekonać ludzi do nowej formy gastronomicznej?

O: Niekoniecznie. Ludzie są ciekawi nowych smaków. Przez ponad 4 lata działalności udało nam się zorganizować festiwale w ponad 30 miastach północnej i centralnej Polski. Niedługo odbędzie się setny, jubileuszowy Festiwal Smaków Food Trucków. Ludzie przekonują się i chętnie powracają do ulubionych punktów, jak też chętnie próbują nowych, niecodziennych dań.

D: Każdy zlot to od kilkunastu do kilkudziesięciu food trucków. Czy jest możliwość spróbowania wszystkiego?

O: Zawsze zachęcamy naszych gości do przybycia z gronem znajomych, wówczas szanse na spróbowanie większej ilości dań rosną.  Nasze wydarzenia są zawsze co najmniej dwudniowe, aby można było spróbować jak najwięcej.

D: Czy oprócz kulinarnych doznań festiwalowi goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje?

O: Jak najbardziej. Organizujemy konkursy, zawody, gry terenowe i pokazy. Najmłodsi festiwalowicze chętnie korzystają ze strefy dla dzieci. Na niektórych wydarzeniach pojawiają się wyjątkowe trucki, w których zamiast potraw można znaleźć gry planszowe, książki, a nawet wielowymiarowe kino.  Oprócz standardowych miejsc konsumpcyjnych, jest też strefa chilloutu, na której można odpocząć na leżakach, przy muzyce.

D: Co w food truckach podczas najbliższej edycji znajdą mieszkańcy Świnoujścia?

O: Tym razem do Świnoujścia przyjadą specjały kuchni meksykańskiej, indyjskiej, pastrami rodem z Nowego Jorku, pizza z pieca opalanego drewnem, soczyste burgery i wiele więcej. Na deser zapraszamy m.in. na hiszpańskie churros i owoce w czekoladzie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

D: Dziękuję!

 

II Festiwal Smaków Food Trucków w Świnoujściu w ramach imprezy Świnoujście na rowery

Data: 6-7 października 2018

Godziny: sb. 11:00-21:00, ndz. 11:00-20:00

Miejsce: Port Jachtowy w Świnoujściu (ul. Jachtowa / Rogozińskiego)

Więcej na: www.facebook.com/events/470849370067972/

 

Wkrótce pełna lista food trucków!

 

O festiwalu:

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce organizowanych od 2014 r. W festiwalu udział biorą food trucki z całej Polski. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie streetfoodu oraz jedzenia w duchu “slow”, inspirowanego kulturą i smakami różnych krajów świata. Więcej informacji na www.festiwalsmaku.com.pl.

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.