Strona główna / Lokalne / Układ drogowy i mieszkania komunalne. Janusz Żmurkiewicz przedstawił program i swoich kandydatów na radnych [ZDJĘCIA i FILM]

Układ drogowy i mieszkania komunalne. Janusz Żmurkiewicz przedstawił program i swoich kandydatów na radnych [ZDJĘCIA i FILM]

Janusz Żmurkiewicz przedstawił w niedzielę swoich kandydatów na radnych oraz program wyborczy. Spotkanie wyborcze zorganizowano w samo południe na placu Wolności w Świnoujściu. Kandydaci na radnych przyszli z całymi rodzinami.

Wśród najważniejszych zadań jakie wymienił Janusz Żmurkiewicz ubiegający się o reelekcję jest układ drogowy i budowa niezbędnych elementów infrastrukturalnych, czyli parkingów i dróg dojazdowych. Mieszkańcom chcącym aktywnie spędzać czas zagwarantował lepsze warunki do uprawiania sportu poprzez budowę nowych obiektów sportowych. Nie zapomniał również o zapewnieniu opieki starszym. W programie wyborczym jest budowa mieszkań komunalnych dla świnoujścian, których nie stać na zakup drogich mieszkań od deweloperów.

– Ten proces już rozpoczęliśmy. Jesteśmy w trakcie budowy dwóch budynków czynszowych przy ulicy Steyera – mówił do zebranych J. Żmurkiewicz. – Chcemy co roku oddawać kolejne mieszkania – zapewniał.

Żmurkiewicz chce m.in. w ten sposób chce zachęcić młodych ludzi do pozostania w Świnoujściu, a także tych, którzy zastanawiają się nad przyjazdem do nadmorskiego miasta „za pracą”. Podkreślał jednocześnie, że nie należy zapominać o zapewnieniu miejsc w żłobkach i przedszkolach dla najmłodszych.

– W naszym programie uwzględniamy wszystkie najważniejsze dziedziny naszego życia, na które czekają mieszkańcy. Aby to zrealizować nie wystarczy, aby prezydent wygrał. Jeżeli prezydent będzie miał wsparcie w radzie miasta, wówczas będzie miał więcej czasu na pozytywne działania – mówił Janusz Żmurkiewicz przekonując, że nie wystarczy oddać na niego głos, ale również trzeba to zrobić na kandydatów z jego listy.

Prezydent zaprosił na scenę osoby, które wspierają jego komitet, to m.in. Elżbieta Piela-Mielczarek, Halina Bajurska, Edward Rozwałka, Andrzej Pawełczyk, Barbara Jackowska-Cegielska i Jerzy Porębski.

Janusz Żmurkiewicz ubiega się o reelekcję. Jest popierany przez różne środowiska, a także część obecnych radnych. Kandyduje z własnego komitetu wyborczego KWW Janusza Żmurkiewicza. Wraz z nim z każdego z trzech okręgów o mandat radnego będzie starało się po 9 kandydatów.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

9 komentarzy

  1. Uuu widze , caly sztab pani kandydatki pomylil portale
    do syfienia .

  2. Przyszli z rodzinami żeby robić sztuczny tłok. Inaczej na placu byłoby pusto…

  3. Cyniczny to jest Pan zawiedziony , który wskazuje na bajzel w mieście , a ja mu odpowiadam takiego gospodarza w mieście nigdy nie było a ŚWINOUJŚCIE to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Niestety chwalą nas inni , a my sami nie doceniamy tego piękna . Pan zawiedziony jest po prostu żałosny .

  4. To co opowiada pan Żmurkiewicz jest cyniczne. Sam ze swoimi urzędnikami doprowadził do bajzlu w mieście a teraz obiecuje że to naprawi??? tylko mamy dać mu władzę na kolejne 5 lat? sory ale nie. Do tej pory głosowałem na pana Żmurkiewicza ale uważam że już wystarczy. Czas na kogoś innego.

  5. tym razem wybieramy jednak Świnoujście bez betonowego Janusza… w tej kadencji ilość idiotycznych decyzji była tak duża że trzeba powiedzieć basta.

  6. Technicznie filmik do niczego, brak odpowiedniego wyeksponowania kandydatów.

  7. ze zdjęć wynika, że tam byli tylko sami kandydaci z jego komitetu 🙂 panie januszu ,aprawd dziękujemy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.