Strona główna / Lokalne / Przytór – Łunowo ma swój plac piknikowy z zadaszoną sceną [ZDJĘCIA]

Przytór – Łunowo ma swój plac piknikowy z zadaszoną sceną [ZDJĘCIA]

Wielką fetę zorganizowano w sobotę w Przytorze-Łunowie. Z okazji wybudowania miejsca do spotkań na wolnym powietrzu, zorganizowano piknik połączony ze zbiórką charytatywną. Nowy plac powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018,  dzięki głosom mieszkańców.

– W jednej z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego startował już podobny projekt, zgłoszony przez jedną z naszych mieszkanek. Dotyczył jednak tylko samego zadaszenia sceny i w konsekwencji przepadł w głosowaniu – mówi Sławomir Nowicki.  – Razem z zarządem osiedla postanowiliśmy zaproponować naszym mieszkańcom coś więcej. Tak, aby powstał prawdziwy plac piknikowy, a nie tylko jakaś jego namiastka. Taka propozycja zyskała duże poparcie mieszkańców i dzięki ich głosom mamy wreszcie na naszym osiedlu naprawdę fajne miejsce do spotkań.

Na placu stanęła piękna nowa scena do występów. Będą stoły i ławy, miejsce na grilla. Teren ma instalację sanitarną dla ogólnodostępnej toalety kontenerowej.

– Tuż obok mamy już plac zabaw dla najmłodszych. Razem z z placem piknikowym stanowią fajną całość, dobre miejsce do wypoczynku, spotkań całych rodzin – mówi Sławomir Nowicki.

Podczas imprezy tradycyjnie nie zawiedli sponsorzy, był grill, dmuchany zamek, a także paczki dla dzieci. – Dzięki sponsorom możemy wyprzedzić trochę Świętego Mikołaja. A mówiąc już poważnie, chcemy aby najmłodsi mieszkańcy naszego osiedla wiedzieli, że o nich też zawsze pamiętamy.

Swój chrzest przeszłą też nowa scena, na której wystąpili miejscowi wykonawcy oraz zespół.

Zobacz również

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Dane pochodzą …

2 komentarze

  1. Kiełbasa wyborcza dla naiwnych. Radny z Przytoru chwali prezydenta, prezydent chwali radnego z Przytoru. I tak się razem pchają do przodu, byle do wyborów.

  2. Fajna impreza, szkoda tylko że było aż tylu Ukraińców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.