Strona główna / Lokalne / Przytór – Łunowo ma swój plac piknikowy z zadaszoną sceną [ZDJĘCIA]

Przytór – Łunowo ma swój plac piknikowy z zadaszoną sceną [ZDJĘCIA]

Wielką fetę zorganizowano w sobotę w Przytorze-Łunowie. Z okazji wybudowania miejsca do spotkań na wolnym powietrzu, zorganizowano piknik połączony ze zbiórką charytatywną. Nowy plac powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018,  dzięki głosom mieszkańców.

– W jednej z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego startował już podobny projekt, zgłoszony przez jedną z naszych mieszkanek. Dotyczył jednak tylko samego zadaszenia sceny i w konsekwencji przepadł w głosowaniu – mówi Sławomir Nowicki.  – Razem z zarządem osiedla postanowiliśmy zaproponować naszym mieszkańcom coś więcej. Tak, aby powstał prawdziwy plac piknikowy, a nie tylko jakaś jego namiastka. Taka propozycja zyskała duże poparcie mieszkańców i dzięki ich głosom mamy wreszcie na naszym osiedlu naprawdę fajne miejsce do spotkań.

Na placu stanęła piękna nowa scena do występów. Będą stoły i ławy, miejsce na grilla. Teren ma instalację sanitarną dla ogólnodostępnej toalety kontenerowej.

– Tuż obok mamy już plac zabaw dla najmłodszych. Razem z z placem piknikowym stanowią fajną całość, dobre miejsce do wypoczynku, spotkań całych rodzin – mówi Sławomir Nowicki.

Podczas imprezy tradycyjnie nie zawiedli sponsorzy, był grill, dmuchany zamek, a także paczki dla dzieci. – Dzięki sponsorom możemy wyprzedzić trochę Świętego Mikołaja. A mówiąc już poważnie, chcemy aby najmłodsi mieszkańcy naszego osiedla wiedzieli, że o nich też zawsze pamiętamy.

Swój chrzest przeszłą też nowa scena, na której wystąpili miejscowi wykonawcy oraz zespół.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

2 komentarze

  1. Kiełbasa wyborcza dla naiwnych. Radny z Przytoru chwali prezydenta, prezydent chwali radnego z Przytoru. I tak się razem pchają do przodu, byle do wyborów.

  2. Fajna impreza, szkoda tylko że było aż tylu Ukraińców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.