Strona główna / Lokalne / Rozbity biznes tytoniowy

Rozbity biznes tytoniowy

Nielegalne papierosy, tytoń i krajankę o szacunkowej wartości blisko 90 tys. zł przechwycili 9 i 10 października w Świnoujściu i Słupsku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Świnoujściu 8400 papierosów i 2 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili w jednym z punktów handlowych na terenie miasta.  Handlujący lewym towarem 44-letni mężczyzna wydał go funkcjonariuszom dobrowolnie.  Jego wartość wyceniona została na przeszło 7 tys. zł.

Dziś rano w jednym ze słupskich garaży funkcjonariusze z Placówki SG w Ustce ujawnili i zabezpieczyli 120 kilogramów krajanki tytoniowej. Zapakowana była w 8 workach, jej wartość wynosi 82,5 tys. zł. Na czas przeprowadzenia czynności procesowych zatrzymani zostali 46-letni posiadacz krajanki i towarzyszący mu 52-latek. Właściciel towaru tłumaczył strażnikom granicznym, że „chciał sobie dorobić”.

Gdyby nielegalny towar został sprzedany, Skarb Państwa straciłby prawie 107 tys. zł z tytułu uszczupleń podatkowych. Straż Graniczna w Świnoujściu wszczęła postępowanie w sprawie o wykroczenie skarbowe, a w Ustce – o przestępstwo skarbowe.

Zobacz również

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Dane pochodzą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.