Strona główna / Lokalne / Ślubowanie uczniów Zespołu Szkół Morskich

Ślubowanie uczniów Zespołu Szkół Morskich

Od 58 lat uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich uczestniczą w wyjątkowej uroczystości ślubowania. W sobotę plac przy ulicy Sołtana w Świnoujściu zapełnił się młodzieżą w marynarskich mundurach. Ślubowanie złożyło 83 uczniów klas I kształcących się w zawodach:  technik nawigator morski, technik mechanik okrętowy, technik logistyk i technik informatyk.

Dyrektor szkoły Marzena Gańcza podkreślała, że szkoła ma najwyższe certyfikaty gwarantujące jakość nauczania i wychowania. W apelu oprócz uczniów, ich najbliższych, grona pedagogicznego szkoły, udział wzięli również sekretarz stanu w MSWiA Krzysztof Kozłowski, Prezydent Janusz Żmurkiewicz z zastępca Pawłem Sujką oraz radni Andrzej Mrozek i Andrzej Staszyński.

W tym roku Zespół Szkół Morskich trafił 2018 roku pod skrzydła Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Szkoła posiada bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną, boiska szkolne i przystań jachtową. Uczniom spoza Świnoujścia zapewnia internat.

W szkole kształcą się przyszli mechanicy, nawigatorzy, logistycy informatycy i analitycy. Programy nauczania w Technikum Morskim są zgodne z konwencją STCW. Dzięki temu, świadectwo ukończenia szkoły jest honorowane także za granicą.

Foto: Adam Sondel/ZSM

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.