piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przy ulicy Grunwaldzkiej. Testowali nowy obiekt – Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji dla Każdego [ZDJĘCIA i FILM]

Przy ulicy Grunwaldzkiej. Testowali nowy obiekt – Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji dla Każdego [ZDJĘCIA i FILM]

W mieście powstało kolejne miejsce do wypoczynku, rekreacji, zabawy i uprawiania sportu. Tym razem „Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji dla Każdego” przy ulicy Grunwaldzkiej. Powstanie tego miejsca to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego 2017, poszerzona o dodatkowe elementy, jak chociażby boisko i górka saneczkowa. Całość wraz z zagospodarowaniem terenu kosztowała około 1,2 mln złotych. Wartość samego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego opiewała 490 tysięcy złotych.

–  Mamy w mieście coraz więcej tego typu miejsc, ale akurat w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Krzywej do tej pory nie było – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Dlatego zdecydowaliśmy, że warto dołożyć środki, żeby zrobić coś więcej, niż przewidywał sam projekt i stworzyć w tej części miasta naprawdę atrakcyjne miejsce do wypoczynku.

Cały obiekt podzielony jest na pięć stref. Rodzinna przeznaczona jest dla rodziców z dziećmi od 3 do 12 lat. Jest tam podwójna huśtawka, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, tarczowa karuzela oraz mini siłownia z twisterem rowerkiem i steperem.

Strefa młodzieży powyżej 14 lat to zestaw sprawnościowo – wspinaczkowy z górką wspinaczkową i mini boiskiem do gry w koszykówkę.

Kolejna strefa to mini park linowy z zestawem urządzeń sprawnościowych. Jest przeznaczona dla małych i dużych dzieci. Jest także osobna strefa seniora wraz z zewnętrzną siłownią z urządzeniami: wyciąg górny plus wyciskanie siedząc, biegacz z orbitrekiem, wioślarz i prasa nożna.

Kolejna strefa to street workout, czyli zestaw urządzeń gimnastyczno – sprawnościowych.

Teren obiektu jest oczywiście zagospodarowany, są alejki, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, zieleń i tablica informacyjna.

Inicjatorami powstania placu do rekreacji byli radni: Jan Borowski, Kamil Janta-Lipiński oraz Olaf Szymański.

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Niesłychane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.