Strona główna / Lokalne / Przy ulicy Grunwaldzkiej. Testowali nowy obiekt – Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji dla Każdego [ZDJĘCIA i FILM]

Przy ulicy Grunwaldzkiej. Testowali nowy obiekt – Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji dla Każdego [ZDJĘCIA i FILM]

W mieście powstało kolejne miejsce do wypoczynku, rekreacji, zabawy i uprawiania sportu. Tym razem „Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji dla Każdego” przy ulicy Grunwaldzkiej. Powstanie tego miejsca to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego 2017, poszerzona o dodatkowe elementy, jak chociażby boisko i górka saneczkowa. Całość wraz z zagospodarowaniem terenu kosztowała około 1,2 mln złotych. Wartość samego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego opiewała 490 tysięcy złotych.

–  Mamy w mieście coraz więcej tego typu miejsc, ale akurat w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Krzywej do tej pory nie było – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Dlatego zdecydowaliśmy, że warto dołożyć środki, żeby zrobić coś więcej, niż przewidywał sam projekt i stworzyć w tej części miasta naprawdę atrakcyjne miejsce do wypoczynku.

Cały obiekt podzielony jest na pięć stref. Rodzinna przeznaczona jest dla rodziców z dziećmi od 3 do 12 lat. Jest tam podwójna huśtawka, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, tarczowa karuzela oraz mini siłownia z twisterem rowerkiem i steperem.

Strefa młodzieży powyżej 14 lat to zestaw sprawnościowo – wspinaczkowy z górką wspinaczkową i mini boiskiem do gry w koszykówkę.

Kolejna strefa to mini park linowy z zestawem urządzeń sprawnościowych. Jest przeznaczona dla małych i dużych dzieci. Jest także osobna strefa seniora wraz z zewnętrzną siłownią z urządzeniami: wyciąg górny plus wyciskanie siedząc, biegacz z orbitrekiem, wioślarz i prasa nożna.

Kolejna strefa to street workout, czyli zestaw urządzeń gimnastyczno – sprawnościowych.

Teren obiektu jest oczywiście zagospodarowany, są alejki, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, zieleń i tablica informacyjna.

Inicjatorami powstania placu do rekreacji byli radni: Jan Borowski, Kamil Janta-Lipiński oraz Olaf Szymański.

Zobacz również

Na Orliku będzie wymieniona nawierzchnia. Bezwonny granulat zastąpi ten ze zużytych opon

Granulat którym jest wyłożony Orlik przy ulicy Kościuszki będzie wymieniony na nowy. To efekt m.in. …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Niesłychane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.