Strona główna / Lokalne / Joanna Agatowska ujawniła swój program wyborczy. In vitro i więcej strażników miejskich [ZDJĘCIA]

Joanna Agatowska ujawniła swój program wyborczy. In vitro i więcej strażników miejskich [ZDJĘCIA]

Na 5 dni przed wyborami Joanna Agatowska– główna kontrkandydatka Janusza Żmurkiewicza w wyborach na prezydenta Świnoujścia, opublikowała swój program wyborczy. Jest oparty na czterech filarach. Część z zapisów programu wynika wprost z obowiązków spoczywających na samorządzie, inne są już realizowane w ramach Wieloletniego Planu inwestycyjnego, inne zaproponował obecny prezydent, lecz jest także szereg propozycji autorskich. 

Joanna Agatowska z kandydatami na radnych ze swojej listy oraz sympatykami, spotkała się we wtorek na Wybrzeżu Władysława IV. Zaprezentowała program komitetu wyborczego z którego startuje. Program wyborczy wydano w formie 28-stronicowej książeczki, a 12 z nich to program wyborczy, który kandydatka na prezydenta Świnoujścia obiecuje zrealizować. Książeczka ma być kolportowana wśród mieszkańców, a cały program można przeczytać na profilu kandydatki w mediach społecznościowych.

Większość zapisów pokrywa się z realizowanym już Wieloletnim Planem Inwestycyjnym. Realizacja wielu punktów wynika z obowiązków spoczywających na samorządzie. Są też takie, które proponuje ubiegający się o reelekcję Janusz Żmurkiewicz. Jednak są też autorskie zapisy takie jak: przeniesienie Muzeum Rybołówstwa Morskiego do hali na marinie, kontrowersyjne dofinansowanie do in vitro, czy zwiększenie liczby strażników miejskich.

Joanna Agatowska wyraźnie sprzeciwia się planom budowy portu kontenerowego w mieście, chce też m.in. zadbać o realizację usług paliatywnych, zmodyfikować obecny system oświatowy w mieście, wydłużyć czas pracy świetlic szkolnych, poprawić układ ścieżek rowerowych, założyć hot spoty z Internetem, wpierać miejscowych pisarzy i poetów, a nawet wybudować pływalnię i lodowisko na Warszowie. Chce także chronić miasto przed dzikami i trucicielami środowiska.

Joanna Agatowska była zastępcą prezydenta Świnoujścia w latach 2010-2014. Odpowiadała wówczas za turystykę, promocję, sport, kulturę, edukację i służbę zdrowia. Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Kroniki Portowe chce na nią zagłosować 21 proc. respondentów. Większość, bo 55 proc., zamierza poprzeć ubiegającego się o reelekcję Janusza Żmurkiewicza.

 

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

21 komentarzy

 1. Głupi pomysł z przeniesieniem muzeum do rozlatującego się baraku.

 2. Straż miejską trzeba zlikwidować, a nie ją zaludniać.

  • O nie!!! już nie zagłosuję na panią Agatowską,wcześniej była moją faworytką.Straż Miejską należy w ogóle zlikwidować,a in vitro owszem,ale za własne pieniądze.Tak naprawdę,nie ma na kogo zagłosować,pan Żmurkiewicz powinien też mieć chociaż trochę wstydu.

 3. populistyczne obiecanki, większość rzeczy już jest w trakcie realizacji i co potem powie, że to ona ludzie nie dajcie się ogłupić, kilkanaście lat w samorządzie kilka na stołku Wice i wielkie żałosne tłumaczenie, że nic nie mogła zrobić! Bzdury!
  Całe życie żyją z mezulkiem z naszych podatków niech się do pracy normalnej wezmą! Obieca wszystko żeby tylko dostać intratna posadkę! Wstyd! Zero szacunku do pielęgniarek, wydluzenie czasu pracy nauczycielek i przeniesienie muzeum??!!! Basen i lodowisko na Warszowie? !! Kobieto w plany zajrzyj nie ma tam na to miejsca a zmiana planu zajmie kilka lat! Cały ten program to plan na co najmniej 15 lat tyle zamierza siedzieć na stołku za nasze?

 4. Zdjęcie 17 i 18 w kolejności. Pracownik Żeglugi Świnoujskiej występuje w mundurze (ooo! ubrał nawet pagony!). Czy to nie nadużycie? Czy Artur KRYŃ występując w mundurze swojego pracodawcy na wiecu jednej z partii ma prawo sugerować zaangażowanie ŻŚ po jednej ze stron?

 5. Mało obiektywny art. Mówiący raczej mówcie co chcecie Zmurek jest najlepszy!!!!! Oj za tanio sie Pan sprzedał Panie Basalygo.

 6. Agatowska to populistka i do tego funkcjonariuszka polityczna! Od kiedy zajęła się polityczną profesją uczestniczyła we wszystkich wyborach, do Sejmu, europarlamentu, sejmiku, oczywiście bez powodzenia. Czy osoba zabiegająca o partyjne synekury może być dobrym gospodarzem miasta? Funkcjonariusz partyjny realizuje założenia partii i jej wierchuszki a nie postulaty mieszkańców zrealizowane zostaną po stu latach!

 7. Zajebisty strażak ognisty

  A po co te darmozjady straż wiejska ? Oj Agata strzelasz sobie w kolano

 8. Trochę smutne iż w programie nie ma nic na temat budowy dróg i kanalizacji na prawobrzeżu. Było tyle obietnic. Rozumiem iż podpisane projekty trzeba kontynuować, jednak obietnice powinny być uwzględnione. Terminal kontenerowy pomimo sprzeciwu, zapewne powstanie, bo takie decyzje zapadają wyżej i o to pretensji mieć nie można. Nie widzę też obietnicy iż nie będzie drogi przez park, tylko że plany obecnego prezydenta będą kontynuowane. Jednak oddaję swój głos na Agatowską z nadzieją iż wygra też kolejną kadencję i będzie mogła realizować po swojemu dalsze działania. Demokracja demokracją, a polityka polityką.

 9. “kontrowersyjne dofinansowanie do in vitro”? może od razu powinniście napisać, że bezpłodne pary nie mają prawa do posiadania własnych dzieci, że kobieta nie ma prawa do przeżycia ciąży (choć nauka – bo in vitro to nauka, a nie “ideologia” – na to pozwala)? Albo zacznijcie pisać o “kontrowersyjnym finansowaniu szczepionek”? bo za sprawą różnych nieodpowiedzialnych ludzi szczepionki stają się równie bardzo “kontrowersyjne”, co istnienie dzieci z in vitro. Każdy ma prawo do szczęścia i bardzo dziękuję Agatowskiej, że włączyła postulat in vitro w swój program. Samorządowy program in vitro funkcjonuje w wielu miastach – miasto ma ten obowiązek, by dać takim osobom szansę, tym bardziej, że rząd centralny (PIS, Kaczyński, Brudziński, polityczni przyjaciele Żurkiewicza) takiej szansy nie chce im dać. Piszę to jako osoba osobiście tematem niezainteresowana – nie jestem ani heteroseksualny (czyli te tematy mnie w sposób naturalny nie dotyczą), ani nie znam takiej osoby, która tu w Ś-ciu borykałaby się z problemem niepłodności – ale nasze miasto powinno być miastem dla wszystkich, nikt nie powinien czuć się wykluczonym. Ani kobieta z niepłodnością, ani niepełnosprawny mężczyzna, ani staruszka, ani młodzi rodzice z dzieckiem, ani gej, który zmuszony jest ciągle ukrywać swoją tożsamość. Problemy nasze są problemami samorządu i obowiazkiem każdego prezydenta jest tworzenie takiej atmosfery w mieście, która będzie przyjazna wszystkim – a szczególnie dla osób starszych, niepełnosprawnych, czy młodych czy przyszłych matek (żłobki, przedszkola). W wyborach do sejmiku zagłosuję na partię razem, a tu w mieście na Panią Agatowską i Pana Trydeńskiego. Cieszę się, że mogę oddać głos na ludzi sensownych, z pomysłem na miasto.

  • A ja się nie zgadzam, żeby pieniądze innych obywateli były marnotrawione na ten cel. Jeśli któraś para ma takie marzenie powinna sobie na to sama zapracowac, a nie żebrać w ratuszu. Zawsze pozostaje adopcja, ktora jest rownie piękna, a odciaza miejski budżet zamiast obciążać. Mam nadzieje ze porządny prezydent pozostanie na swoim miejscu.
   Pozdrawiam

   • Idąc tym tokiem rozumiewania, to każda samorządowa polityka społeczna i zdrowotna jest “marnotrastwem”, nawet polityka społeczna Żmurkiewicza – bo przecież starsi mieszkańcy mogą iść do kina za swoje lub zostać w domu, a nie “żebrać” o bon seniora w ratuszu.

 10. Obserwowałem to spotkanie z balkonu . Skromne ale za swoje .Głos oddaje Agatowskiej .Pozdrawiam. P.s. Do Redaktora . Czemu na tym portalu brak kandydatów SLD ? Nie stać ich ?

 11. popieram czas na zmiany. coś w NAS MIESZKAŃCACH pękło, a może to inne spojrzenie na świat. Ile można być karmionym obietnicami obecnego prezydenta, wydawaniem kasy miejskiej na jego imprezy i wciskaniem kitu inteligentnym osoba że na to zasługują. Sprawdzimy w niedzielę przy urnach ale wynik może być tylko jeden… panu Ż dziękujemy! wystarczy populizmu, brak szacunku i braku troski o NAS czyli MIESZKAŃCÓW naszej WYSPY.

 12. Najlepiej obiecać to co inni już zrobili, typowe działanie komunistów a potem zrobić wyborców w balona (balony już przygotowane) Nadęta ta kandydatka

 13. A gdzie można zobaczyć szczegółowy program kandydata Żmurkiewicza i jego komitetu wyborczego?

  • Żmurkiewicz od dawna ma opublikowany swój program na stronie Żmurkiewicz.pl. Pytanie, dlaczego swojego programu nie opublikowali jeszcze Śliwiński i Winiarski. Ja zagłosuje na Zmurkiewicza co uważam ze jako jedyny ma kompetencje i ludzi do kierowania miastem. A Agatowska kogo ma? 20 latków którzy będą wiceprezydentami? Z kim
   Ona wybuduje tunel? Z Adrianem Trydenakim sprzedającym pamiątki na promenadzie? Ona krytykuje dziś prezydenta za działania za które była odpowiedzialna gdy była jego zastępca. Co pani zrobiła przez 4lata dla turystyki, kultury, sportu?

   • to jest właśnie pogarda wyborców Żurkiewicza. Osoba młoda, prowadząca swój mały biznes nie może ubiegać się o mandat radnego? Zaskoczę Pana, Żmurkiewicz nie urodził się jako prezydent, a kiedyś bodajże mył auta. Ujma?

   • Ja chyba śnię…to Żmurkiewicz będzie budował tunel ? A nie firmy co przetarg wygrały? A może on jest kierownikiem budowy? Co za czcze gadanie że Agatowska nie da sobie rady? A jakie kwalifikacje miał Żmurkiewicz jak zaczynał, czy Sujka ? na pewno gorsze niz w tym momencie Agatowska. Na która chyba wszyscy zagłosują z tego co się orientuję.

    • Ja na pewno nie zagłosuję na Agatowską. Pielęgniarki jej pamiętają, ale kiedyś pewnie i ona trafi pod ich skrzydła (choć oczywiście życzę zdrowia), bo jak jej słucham i czytam, to taka żółć i zawiść musi odbić się na zdrowiu. Ciekawe, jak wtedy spojrzy im w oczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.