Strona główna / Lokalne / Nowy żłobek prawie gotowy

Nowy żłobek prawie gotowy

Trwają końcowe prace, dzięki którym za kilka dni zostanie utworzona nowa grupa żłobkowa w przy ul. Stanisława Wyspiańskiego. W najnowszym świnoujskim żłobku znajdą się miejsca dla 30 dzieci. 16 października wiele się tu zmieniło.

Inwestycje wykonuje firma Zbigniewa Opalińskiego ze Świnoujścia i jest na etapie robót wykończeniowych. Wewnątrz jest coraz czyściej, kolorowo i wesoło. Wymalowane zostały ściany, naklejane są ostatnie tapety. Nie mogło zabraknąć oczywiście wizerunku Kubusia Puchatka, który patronuje żłobkowi.

Na zewnątrz we wtorek (16 października) prace skupione były na dwóch frontach. Jeden to budowa placu zabaw, a właściwie układanie jego poliuretanowej nawierzchni.  Na szczęście pogoda sprzyja, temperatury są wysokie i można było przeprowadzić tego rodzaju prace zgodnie z reżimem technologicznym.

Drugi najważniejszy front robót zewnętrznych skupiał się na wejściu głównym do nowego żłobka. Będzie ono usytuowane na zapleczu budynku. Od ulicy ciągle będzie funkcjonowało wejście główne do szkoły.

Dlatego konieczne było wybudowanie schodów. Udało się to wykonać w od rana do późnego popołudnia. Ponadto układano bruk na ciągach pieszych i kostkę na miejscach parkingowych.

Szef firmy, która realizuje inwestycję zapowiada, że chciałby oddać ją do użytku już w najbliższy piątek (19 października).

 

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

2 komentarze

  1. Jako matka 2,5 letniego dziecka to patrząc na te zdjęcia i mając porównanie z głównym żłobkiem to jakość wykonania, wygląd i “wysoki standard” krzyczy niedostatecznym wysiłkiem i przyłożeniem.. Plac zabaw dla tak małych dzieci w cieniu takich drzew? Powinien być lepiej zagospodarowany szczególnie z tym krawężnikiem.. Z praktyki mogę powiedzieć że chodnik jest za wąski dla rodziców prowadzących dzieci, jadących wózkiem. Rano każdy się spieszy więc przepychanie się albo czekanie aż ktoś przejdzie może być dokuczliwe. Sądzę, że odpowiedzialni za projekt powinni pójść do głównej siedziby żłobka i zaobserwować jak w praktyce wygląda prowadzenie i odbieranie dzieci oraz ich dzień w żłobku a także praca osób tam zatrudnionych dla których warunki pracy są szczególnie ważne przy pracy z małymi dziećmi. Miałam nadzieję, że rządzący lepiej się postarają dla maluszków które będą spędzać tam większą połowę dnia! A tu wyszło, że w inwestycjach bardziej się starają dla obcokrajowców i swoich wybranych biznesowych znajomych.. Niezłe rozczarowanie i to przed samymi wyborami. Nic tylko bić brawo kręcąc z rozczarowaniem głową.

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ruskie kasyna, kiedyś tam się rozrabiało.
    Taki duży budynek i tylko 30 dzieciaków, to marnotrawstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.