Strona główna / Lokalne / Brudna kampania SLD cz. 2. Biuletyn propagandowy SLD kłamie!

Brudna kampania SLD cz. 2. Biuletyn propagandowy SLD kłamie!

Dwa dni temu spółka ADŁEX należąca do Adriana Trydeńskiego oraz Łukasza Łakomego, na zlecenie SLD Lewica Razem, opublikowała kolejny numer broszury wyborczej. Biuletyn niemal od początku jest narzędziem SLD wykorzystywanym do  dyskredytowania oponentów.

Tym razem celem stały się media – także Kroniki Portowe.  Jeden z młodych aktywistów SLD,  który jest kandydatem na radnego, popełnił tekst, który ma udowodnić tezę, że za kampanię Janusza Żmurkiewicza płacą wyborcy, czyli, że ta, jest finansowana ze środków Urzędu Miasta.

Dowodem na to ma być miedzy innymi fakt otrzymania przez wydawnictwo, które wydaje Kroniki Portowe, określonych środków na prowadzenie kampanii wyborczej w/w kandydata.

Według aktywisty, Kroniki Portowe i nasze wydawnictwo otrzymało w 2018 roku od władz samorządowych zlecenia na sumę 70 000 zł.

To niestety, bo bardzo byśmy chcieli być tak hojnie wspierani przez władze samorządowe całkowita nieprawda. Po prostu kłamstwo!

Nasze wydawnictwo w roku 2018 wykonało na rzecz samorządu, ze środków Miasta- Gminy Świnoujście  zlecenia na łączną sumę 3456 zł netto! Czyli 20 razy mniej niż to wskazał w biuletynie pan kandydat na radnego.

By nie było wątpliwości, dodatkowo, w 2018 roku otrzymaliśmy zlecenia z innych instytucji i spółek, które są powiązane z samorządem. I tak np. z Miejskiego Domu Kultury 500 zł, spółki Lokum 760 zł, ZWIK-u 2100 zł. Łącznie około 14 tys. zł.  Te sumy można łatwo sprawdzić w rejestrze umów – są jawne.

Dziś wysłaliśmy żądanie sprostowania nieprawdziwych informacji. W przypadku braku reakcji skierujemy sprawę do sądu.

Komentarz: Warto przypomnieć, że Kroniki Portowe to jedyna bezpłatna gazeta na wyspach. W prawie 200 numerach (blisko 200 000 egzemplarzy gazety) od lat opisujemy wyspiarską rzeczywistość. Warto zajrzeć do archiwum, to nasz tygodnik stawał jako jedyny w obronie Joanny Agatowskiej, gdy odwoływano ją z funkcji przewodniczącej, wspierał działania społeczników walczących z przeładunkiem siarki w Świnoujściu, czy walczył o zielone miasto na wyspach. To Kroniki Portowe jako pierwsze poinformowały mieszkańców o planach budowy portu kontenerowego w Świnoujściu i jednoznacznie i bezwarunkowo wspierały (i wspierać będą) turystyczny rozwój wysp.  To w końcu Kroniki Portowe jako pierwsze pisały także o pilnej potrzebie wsparcie sfery społecznej w Świnoujściu- zanim którykolwiek z radnych (także SLD)  zauważył, że ten sektor wymaga takowe wsparcia.

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

13 komentarzy

 1. Przykro mi to powiedzieć ale niestety jestem Panem bardzo rozczarowana, Panie Basałygo. Kiedyś Pana bardzo ceniłam, gdyż zdaje się, że to dzięki Panu światło dzienne ujrzały tajemne plany budowy terminala. Od p. Żmurkiewicza tego byśmy się nie dowiedzieli. Ale to, co widzę w ostatnich wydaniach “Kronik Portowych” to naprawdę żenada, np. bardzo nieprofesjonalnie zrobiony i przedstawiony sondaż wyborczy czy peany na temat p. Żmurkiewicza. Zastanawiam się, co się z Panem stało?! Dlaczego zrobił się Pan taki jednostronny? Szkoda, bo się Pan dobrze zapowiadał.

  • Pani Ewo, a co Pani się nie podoba we wspomnianym sondażu ? Moim zdaniem jest zdecydowanie bliższy rzeczywistości aniżeli ten z konkurencyjnego portalu. Z resztą, za 48 godzin będziemy wiedzieć który był bliższy. Obawiam się, że ten który Pani tak bardzo krytykuje. I co Pani wtedy powie ? Że wybory sfałszowane ? Pozdrawiam.

 2. Ciekawe dlaczego tak głośno dementowaliście poparcie żmura przez pis w momencie kiedy urzędnik z MSWiA przez swoje roztargnienie podał ową (prawdziwą oczywiście bo sam sobie tego nie wymyślił) informację ??? Nie udawajcie że jesteście bezstronni bo w coś takiego to chyba nawet ortodoksyjni pisowcy z podkarpacia nie byliby w stanie uwierzyć…. Ścigacie się z TVpis czy co?

 3. Trydeński i wszystko jasne,po trupach do celu.Smarkacz który znalazł sobie sposób na tanie utrzymanie czyli wbije się w politykę a wyborcy mi będą płacić.

 4. Ooo widać aktywność konkurencji , wypisujcie swoje żale na konkurencyjnym portalu , nikt Was nie zmusza do czytania Kronik Portowych czy swinoujskie.info .
  Tak sie miasto dzis przez kogos kto z kazdym jest w konfikcie podzielilo , co jest bardzo złe.
  Dziwne jest tez to ,ze ludzie zyjacy z turystyki – znany restaurator , czy pan biznesmen z promenady , tzw.naczelny -stawiaja na kogos kto chce wypedzic turystów .

 5. Panie Basałygo – a pan jest aktywistą Żmurkiewicza? Bo od dawna w swoich Kronikach Portowych wychwala pan tylko jego i jego popleczników? pieniądze całkowicie przyćmiły panu przyzwoitość?

  • Zbastuj trzmielu bo też mam nazwisko Besałygo a jeśli jesteś taki mocny w komentarzach to pisz z imienia i nazwiska w przeciwnym wypadku uznaję ciebie za mąciwodę i śąmiecia

 6. IDĘ W ZAKŁAD, ŻE TE SAMOCHWALCZE I ZACZEPNE TEXTY W BIULETYNIE WYBORCZYM SLD PISAŁA BEZROBOTNA AGATOWSKA. TRYDEŃSKI TYLKO TOTO FIRMUJE!!!

 7. “Jeden z młodych aktywistów SLD, który jest kandydatem na radnego, popełnił tekst, który ma udowodnić tezę, że za kampanię Janusza Żmurkiewicza płacą wyborcy, czyli, że ta, jest finansowana ze środków Urzędu Miasta”

  Pytanie do redakcji swinoujskie.info – kto sfinansował tunelowy festyn 17 września 2017, w czasie kampanii wyborczej? Odpowiedź jest prosta – Urząd Miasta z naszych podatków, czyli my wszyscy. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że festyn odbył się tylko dlatego, że trwała kampania wyborcza – a Żmurkiewicz chciał się polansować. Gdyby Żmurkiewicz miał choć trochę honoru, to by za ten festyn zapłacił za swoje – nie każdy mieszkaniec chce łożyć na kampanię tego pana.

  • Ale przecież podpisanie umowy na budowę tunelu to dla Świnoujscia historyczne wydarzenie. Miał odbywać się w ciszy i kątem ? Bardzo dobrze, że był festyn bo ten tunelnto w sporej mierze zasługa właśnie Żmurkiewicza. Czy wam się to podoba czy nie to po jego śmierci (oby żył jak najdłużej) będzie miał w Świnoujściu ulicę czy skwer, bo to historyczny prezydent dla miasta.

   • Gregu, otwarcie tunelu, rozumiem festyn, sztuczne ognie, gołębie, grochówa itp. ale podpisanie umowy na coś co się jeszcze nie zaczęło? po co ta cała szopka?Na razie podpisano jakiś kwit którego treści my nie znamy więc po co łykać tą całą gwiazdologię.

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    To czemu tej umowy lansiarz nie podpisał po kampanii wyborczej?

  • 60 tys poszlo z kasy wadium , ktore przepadło.
   Poszukaj w sieci o ile potrafisz.
   Psudoredaktorek broszury Miedzy nami kombinatorami zapewne to wie …
   Zapytaj na poczcie na Kołataja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.