Strona główna / Historia / Wzbogacą zbiory muzeum. Pocztówki przedwojennego Świnoujścia

Wzbogacą zbiory muzeum. Pocztówki przedwojennego Świnoujścia

Wszystkie pochodzą z 1939 roku. Doris Rydzewski z Berlina znalazła je podczas porządkowania domowych archiwów i przesłała do świnoujskiej Informacji Turystycznej.

Na odwrocie jednej z nich jest napisane „Na pamiątkę naszego urlopu lipiec 1939”, czyli na kilka tygodni przed wybuchem wojny – mówi Kinga Abraham z Informacji Turystycznej.

To nie pierwszy raz, że do Informacji Turystycznej ludzie przekazują pocztówki z przedwojennego Świnoujścia, większość została wysłanych do rodziny czy znajomych przez osoby spędzającego tu urlop. Wszystkie trafiały do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie są eksponowane wraz z innymi.

Mamy już naprawdę dużą kolekcję – mówi Barbara Adamczewska, dyrektor MRM w Świnoujściu. – Eksponujemy w naszych salach wystawienniczych, ale też wykorzystujemy do wystaw plenerowych. Prezentujemy wówczas konkretne miejsca w mieście, jak wyglądały przed laty a jak obecnie. Takie wystawy organizujemy między innymi na placu Wolności i cieszą się dużą popularnością.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Te widokówki są świetnym przykładem, jak komuchy zniszczyli niegdyś urocze kameralne miasteczko.
    Bombardowanie z 12.III.1945 roku tak nie zniszczyło tego miasto jak komuchy i postkomuchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.