Strona główna / Lokalne / Zwycięstwo Żmurkiewicza, porażka Agatowskiej. Znamy wyniki wyborów!

Zwycięstwo Żmurkiewicza, porażka Agatowskiej. Znamy wyniki wyborów!

Mamy nieoficjalne wyniki głosowania na prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz, najgroźniejszy rywal Joanny Agatowskiej pokonał ją w pierwszej turze. Opłaciły się spotkania Żmurkiewicza z mieszkańcami i większa aktywność. Prezydent miasta nie odpuszczał w ostatnich dniach kampanii wyborczej.

Według nieoficjalnych wyników, Janusz Żmurkiewicz zdobył poparcie 51,53 proc. mieszkańców Świnoujścia. Na Joannę Agatowską zagłosowało 39,99 proc. wyborców. Na Dariusza Śliwińskiego głos oddało 4,95 proc., a na Pawła Winiarskiego 3,53 proc. To oznacza, że Janusz Żmurkiewicz został prezydentem miasta w pierwszej turze.

W Świnoujściu uprawnionych do głosowania było 31 922 osób.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

15 komentarzy

 1. no super następny EMERYT na stanowisku w naszym Mieście!

 2. No pewnie że prezydentowi “opłaciło się” spotykać z mieszkańcami, szczególnie z nauczycielami i seniorami w hotelu Radisson (razem ok. 1200 osób!). Dzięki temu wygrał w I turze. Tylko ile to kosztowało budżet miasta? Pani Agatowska i komitet SLD finansowali swoją kampanię z własnych pieniędzy.

 3. Trudno zrozumieć mentalność wyborców naszego miasta. Czyżby nie było tutaj ludzi niezastąpionych i tylko patriarchat ma szanse na rządzenie?. Według mnie Agatowska była kandydatką rokującą na lepszą perspektywę rozwoju naszego miasta. Jest młodsza i pod każdym względem bardziej merytoryczna. Ale trudno, gdyż “vox populi vox dei”.

  • Nie zgodzę się. Nie jest merytoryczna. Jest populistką, która bardzo liczyła na schedę po Żmurkiewiczu. W momencie kiedy budżet miasta jest wysoki ona przed wyborami obiecuje rozdawnictwo. Podważa dokonania Żmurkiewicza dla osiągnięcia celów wyborczych. Podjudza mieszkańców przeciwko swojemu przełożonemu, który nie chce przekazać jej następstwa. Żmurkiewicz powiedział już że boi się że gdyby ona wygrała to ma wątpliwości czy będzie kontynuowany rozwój miasta. W końcu pracował z nią i wie że ona ma ograniczane możliwości.

   • Żmurkiewicz nie jest zadnym przełożonym Agatowskiej! Ona miała odwagę się zwolnić z roboty żeby uczciwie prowadzić kampanie i to za swoje pieniądze. Żmurkiewicz na maksa wykorzystał swoją funkcję i publiczne pieniądze. Żmurkiewicz nic nikomu nie musi przekazywać! Polska to demokratyczne państwo, tu odbywają się wybory! A nie przekazania i namaszczenia przez jednowładcę. To chore że w Świnoujściu jest tyle ludzi którym pasuje być pod butem Żmurkiewicza.

    • Nie każdego stać na to aby nie pracować przez kilka miesięcy.

    • Agatowska pracowała w OSiR Wyspiarz, a ten jest przecież miejski, więc prezydent (ktokolwiek by nim nie był) był jej przełożonym. Najpierw dyrektorka OSiR, a nad nią właśnie prezydent. A co do tej uczciwości Agatowskiej. Wydała dziesiętki tysięcy złotych. Sama ta książeczka z programem – papier, nakład etc. Banery też kosztują, jak i to że wiszą. To ja sie pytam: SKĄD NA TO WSZYSTKO? ZAROBIŁA PRACUJĄC W URZĘDZIE MIASTA? Proste pytanie. Słucham odpowiedzi

  • Zdecydowanie sie zgadzam z wypowiedzia Kosmopolita… Wygral aktorski usmiech, coz trzeba sié z tym pogodzic i miec nadziejé, ze to co zostalo obiecane, wyszeptane na Ognicy i winnych miejscach stanie sié dokonanym faktem. Do pracy… 🙂

 4. Super Gratulacje

 5. Brawo, Wygrali zwolennicy terminala Kontenerowego! A teraz reszta bandy do konta i beczeć buuuu.

 6. Betonozada . . .

 7. I w końcu wszystko wróci do normy

 8. Braaaaawooooo! Panie Prezydencie prosze zbudowac ten tunel:) wszystkigo najlepszego:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.