Strona główna / Lokalne / Kolejne propozycje na budowę przejść podziemnych pod torami coraz droższe
DCIM100MEDIADJI_0272.JPG

Kolejne propozycje na budowę przejść podziemnych pod torami coraz droższe

Otwarto ofertę jaka w wyznaczonym terminie wpłynęła w przetargu na budowę przejść podziemnych w pod torami w Łunowie. Oferent zaproponował wykonanie inwestycji za kwotę prawie 8,5 mln zł.

Chodzi o wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego, który by połączył rondo w Łunowie z dojściem do plaży. W ramach ciągu miałyby powstać dwa przejścia pod torami linii kolejowych 401 i 996.

To kolejna próba rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie inwestycji wielokrotnie postulowanej przez mieszkańców Prawobrzeża. Zarówno w maju br., jak i lipcu kwoty proponowane przez potencjalnych wykonawców znacznie przekraczały sumę, jaką na tę inwestycję zarezerwowało Miasto. Nie inaczej było i tym razem. Z tą różnicą, że obecna cena jest najwyższą dotąd zaproponowaną. Firma Strabag wyceniła zadanie na kwotę 8 460 856,03 zł. Tymczasem miasto planowało wydać na tę inwestycję 4,5 mln zł. Propozycja firmy Strabag była jedyną, jaka tym razem została złożona w wyznaczonym terminie.

UM Świnoujście

Zobacz również

Parkują gdzie popadnie. Strażnicy miejscy sięgnęli po blokady

Mimo wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania i uwolnieniu części miejsc parkingowych, niektórzy kierowcy zdają się nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.