Strona główna / Lokalne / Wysokie ceny w przetargu na budowę dróg do portu

Wysokie ceny w przetargu na budowę dróg do portu

25 października otwarto oferty w przetargu na budowę i przebudowę dróg w ramach zadania “Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu – etap I”. 

W przetargu złożone zostały dwie oferty na różne części inwestycji. Konsorcjum firm MCC Chodecz – Molewski Włocławek za przebudowę ul. Barlickiego wraz z budową drogi rowerowej zaproponowało kwotę ponad 27,8 mln zł, przy czym miasto na tę inwestycję planowało wydać 12,1 mln zł. To samo konsorcjum zadanie polegające na przebudowie ulic Ludzi Morza i Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las wyceniło na ponad 56 mln zł (planowane wydatki Miasta określono na 25,2 mln zł).

Z kolei konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe wybudowanie nowego łącznika ul. Barlickiego z drogą krajową nr 3 wraz z budową wiaduktu nad magistralą kolejową wyceniło na kwotę ponad 72 mln zł. Miasto na to zadanie planowało wydać nieco ponad 42 mln zł.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Przeczytaj i pomyśl. Sami sobie śmiecimy

Funkcjonariusze Straży Miejskiej niemal codziennie dostają zgłoszenia lub sami natrafiają podczas patroli na leżące przed …

Jeden komentarz

  1. No tak przecież duża bańka za tunel też nie wystarczy skończy się dwoma miliardami .Czy będzie tunel odpowiedzcie sobie sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.