Strona główna / Lokalne / Wysokie ceny w przetargu na budowę dróg do portu

Wysokie ceny w przetargu na budowę dróg do portu

25 października otwarto oferty w przetargu na budowę i przebudowę dróg w ramach zadania “Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu – etap I”. 

W przetargu złożone zostały dwie oferty na różne części inwestycji. Konsorcjum firm MCC Chodecz – Molewski Włocławek za przebudowę ul. Barlickiego wraz z budową drogi rowerowej zaproponowało kwotę ponad 27,8 mln zł, przy czym miasto na tę inwestycję planowało wydać 12,1 mln zł. To samo konsorcjum zadanie polegające na przebudowie ulic Ludzi Morza i Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las wyceniło na ponad 56 mln zł (planowane wydatki Miasta określono na 25,2 mln zł).

Z kolei konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe wybudowanie nowego łącznika ul. Barlickiego z drogą krajową nr 3 wraz z budową wiaduktu nad magistralą kolejową wyceniło na kwotę ponad 72 mln zł. Miasto na to zadanie planowało wydać nieco ponad 42 mln zł.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Jeden komentarz

  1. No tak przecież duża bańka za tunel też nie wystarczy skończy się dwoma miliardami .Czy będzie tunel odpowiedzcie sobie sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.