Strona główna / Lokalne / Na ul. Markiewicza obowiązuje nowa organizacja ruchu

Na ul. Markiewicza obowiązuje nowa organizacja ruchu

Zakończyła się modernizacja ul. Markiewicza. Od 26 października obowiązuje tu nowa organizacja ruchu. Tego samego dnia na tę ulicę wróciła komunikacja autobusowa.

Inwestycja trwała niemal rok. W tym czasie przebudowano nie tylko jezdnię. Powstały nowe przyłącza do sieci administrowanej przez ZWiK. Wybudowano nowe parkingi, chodniki i ścieżkę rowerową. Powstały wiaty i zatoki autobusowe, z których od 26 października korzysta komunikacja miejska. Ujednolicony został przebieg jezdni. Wykonana podbudowa drogi i bitumiczna nawierzchnia.

26 października zaczęła obowiązywać docelowa organizacja ruchu (wcześniej wykonawca dopuszczał ruch jako dojazd do posesji). Ostatecznie wprowadzono ruch dwukierunkowy na całym przebiegu ulicy. Na wniosek mieszkańców w kilku miejscach zostały zamontowane spowalniacze ruchu (wyspy). Te elementy nie kolidują z ruchem autobusowym.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

5 komentarzy

  1. To prawda, ciekawe gdzie jest staz miejska? Chyba trzeba tam nauczyc ludzi gdzie sie parkuje.

  2. Co za kretyn wymyślił żeby droga rowerowa była nie od strony jezdni

  3. A zeby mieszkancy blokow 68 i 70 doszli na przystanek to albo po trawniku albo na okolo bo zlikwidowali istniejace przejscia

  4. Ciekawe tylko dlaczego na całej długości tej ulicy nie ma ani jednego kosza na śmieci !!! Na przystankach rowniez !!!

  5. mieszkaniec ul. Markiewicza

    Jazda tą ulicą to dramat! kto to wymyślił i zrobił taki bubel drogowy?? samochody parkują po obu stronach i nie można tam normalnie przejechać. Ktoś za takie zmarnowanie pieniędzy publicznych powinien słono zapłacić. Żmurkiewicz? Michalska? KTO jest temu winien?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.