Strona główna / Lokalne / Dzień Seniora z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Dzień Seniora z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Świnoujska policja w porozumieniu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Świnoujściu w dniu 26 października 2018 roku przeprowadziła akcję informacyjną w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli pod nazwą “Dzień Seniora”.

W siedzibie świnoujskiego Inspektoratu ZUS wystawiono stoisko edukacyjno- informacyjne propagujące bezpieczne zachowania wśród starszych osób.

W dniu 26 października 2018 roku w Inspektoracie ZUS w Świnoujściu wspólnie z pracownikami tej instytucji świnoujscy policjanci oprócz porad dotyczących ubezpieczeń społecznych uświadamiali seniorów w zakresie możliwości dbałości o własne bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia.

Seniorzy są szczególnie narażeni na działania przestępcze, gdyż wykazują się ufnością i mają ograniczony dostęp do informacji o nowych metodach działania przestępców. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby docierać do tej grupy społecznej i informować ich o zagrożeniach, na które mogą być narażeni we współczesnym świecie. Najczęściej popełniane przestępstwa na szkodę lub z udziałem osób starszych, to kradzieże, kradzieże z włamaniem, oszustwa, uszkodzenia rzeczy oraz przestępstwa drogowe. Jednym ze sposobów zapobiegania przestępczości jest edukacja m.in. w zakresie zabezpieczania mienia czy metod i sposobów działania przestępców.

Przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z policją!

asp. Magdalena Figarska

KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.