Strona główna / Lokalne / Jechał pod wpływem narkotyków. Nie zatrzymał się do kontroli

Jechał pod wpływem narkotyków. Nie zatrzymał się do kontroli

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który kierował samochodem osobowym znajdując się pod wpływem amfetaminy i marihuany, a ponadto pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę.

– Z ustaleń postępowania wynika, że w godzinach popołudniowych podejrzany kierując samochodem marki Renault jadąc przez centrum Świnoujścia wykonywał niebezpieczne manewry na drodze – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Patrolujący teren funkcjonariusze Policji, którzy poruszali się oznakowanym radiowozem, podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podejrzany nie zatrzymał się do kontroli i przyspieszył. Ostatecznie po krótkim pościgu został zatrzymany przez Policję.

Kontrola wykazała, że podejrzany kierując samochodem znajdował się pod wpływem narkotyków tj. marihuany i amfetaminy.  Po przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości marihuany o łącznej wadze 42,36 grama.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane przestępstwo z art. 178b kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, natomiast za przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.