środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Rusza konkurs grantowy GAZ-Systemu. Dla najlepszych 50 tys. złotych

Rusza konkurs grantowy GAZ-Systemu. Dla najlepszych 50 tys. złotych

GAZ-SYSTEM ogłasza IX edycję konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. Zgodnie z regulaminem do każdego z pięciu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego, trafi po 50 tys. zł na realizację najlepszych projektów o tematyce ekologicznej.

Uruchomiony przez GAZ-SYSTEM konkurs organizowany jest już po raz dziewiąty. Co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, dla których temat ochrony środowiska jest istotny w codziennym działaniu. Celem konkursu jest opracowanie autorskiego pomysłu na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego oraz aktywizacja lokalnej społeczności do działań na rzecz poszanowania i ochrony środowiska. Wnioski o dofinansowanie w tegorocznej edycji można składać do 17 grudnia 2018 r.

– Dbanie o środowisko naturalne jest dla Spółki kwestią kluczową w kontekście prowadzonych inwestycji i remontów infrastruktury gazowej. Decyzja o kolejnej, IX edycji Funduszu Naturalnej Energii, jest konsekwencją dotychczas prowadzonych działań i wpisuje się w strategię Spółki. Do tej pory dzięki grantom przyznanym w poprzednich edycjach konkursu udało się zrealizować w sumie 140 projektów dedykowanych ekologii. Powstały m.in. laboratoria przyrodnicze oraz meteorologiczne, majsterkownie upcyklingu, a także ścieżki edukacyjne i sensoryczne – powiedział Mariusz Kozłowski, Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik Prasowy Spółki.

Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł. Partnerem społecznym i prowadzącym sekretariat konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie: www.gazsystemdlanatury.pl oraz na profilu FB/FunduszNaturalnejEnergii.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.