Strona główna / Lokalne / 100 pływaków popłynie dla Niepodległej

100 pływaków popłynie dla Niepodległej

Już w tę niedzielę 11.11.2018 r. o godz. 10:00 w niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akcji “3 x 100 lat Niepodległości, 100 pływaków i 100 km do przepłynięcia” 100 osób przepłynie symboliczną odległość 100 km.Akcja ma charakter patriotyczny i uzyskała patronaty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

– Ten wspaniały pomysł przypadł do gustu wielu świnoujścianiom ale i nie tylko. Przyjeżdżają do Świnoujścia pływacy z naszego regionu: Stargardu, Szczecina i Polic. Tak duże zainteresowanie naszą akcją spowodowało, że 100 osób chętnych do godnego uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości było zapisanych już na miesiąc przed akcją. To bardzo cieszy, mobilizuje i motywuje do działania przy organizacji tak szczytnej imprezy – mówi Michał Stefaniak instruktor ratownictwa wodnego i trener pływania.

Na pływalni miejskiej w Świnoujściu zawiśnie jedna z flag, które wywieszane są na świnoujskiej latarni w dniu święta flagi państwowej. Na pewno będzie robiła wrażenie.
Pływacy będą płynęli w specjalnie przygotowanych na tą okoliczność czepkach oraz po przepłyniętych 40 basenach na ich szyi zawiśnie okazjonalny medal.
Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Polskie Ratownictwo Wodne, które zachęca, motywuje i przygotowuje dzieci i młodzież do szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego.
Wpółorganizatorami są OSiR Wyspiarz Świnoujście oraz Szkoła Pływania AQUADO.
Podziękowania należą się sponsorowi naszej akcji, którym jest Hotel Trzy Wyspy.

Szczegóły naszej akcji znajdziecie Państwo na naszej stronie, na którą serdecznie zapraszamy:
https://www.facebook.com/3x100PL

Zobacz również

Wiemy do kiedy będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Barlickiego

Od kilku dni zamknięty jest przejazd kolejowo – drogowy ul. Barlickiego przy ul. Ludzi Morza. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.