Strona główna / Lokalne / Łunowo. Nowa przystań gotowa na sezon

Łunowo. Nowa przystań gotowa na sezon

4 pomosty dla jachtów na około 60 jednostek oraz 2 pomosty dla około 20 kajaków, slip do ich wyciągania, miejsce na grilla, zadaszony parking dla rowerów oraz budynek administracyjno – sanitarny z tarasem, toaletami, prysznicami i magazynem sprzętu – tak będzie wyglądała kolejna przystań w naszym mieście, która powstaje w Łunowie. Ma być gotowa do maja przyszłego roku.

Nowa przystań to kolejny punkt przystankowy na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Będzie przystosowana do przyjmowania głównie średnich i mniejszych jachtów oraz małych jednostek (skuterów i kajaków).

Dzięki zadaszonemu miejscu do  grillowania będzie również punktem do wypoczynku dla osób niepływających. Cały teren zostanie oświetlony, posadzona będzie zieleń.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum szczecińskich firm Zakładu Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW Service Sp. z o.o. oraz KOWAL Sp. z o.o. Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczony był na koniec tego roku. Jednak z uwagi na przedłużające się procedury środowiskowe i związane ze zmianą ustawy Prawo Wodne, został przesunięty na koniec kwietnia 2019 r. Koszt inwestycji to około 5,9 mln złotych.  Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi, to kolejna już inwestycja, na którą miasto dostało dofinansowanie (1,8 mln złotych) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

fot/info BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.