Strona główna / Lokalne / 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości z Marynarką Wojenną RP

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości z Marynarką Wojenną RP

W niedzielę, 11 listopada, w całym kraju świętowana będzie 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu podniesiona zostanie Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona Gala Świetlna. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny oraz wszystkich imprezach towarzyszących zorganizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek, 9 listopada. Na zbiórkach stanów osobowych zorganizowanych w jednostkach wojskowych wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe, wręczone wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie wojskowe. Natomiast w sobotę, 10 listopada, delegacja 8. Batalionu Saperów wraz z pocztem sztandarowym i kompanią honorową wezmą udział w uroczystościach z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie.

W dniu 11 listopada, przedstawiciele Dowództwa oraz jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, kompania honorowa, asysta honorowa, sztandar świnoujskiej Komendy Portu Wojennego oraz Orkiestra Wojskowa uczestniczyć będą w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Świnoujściu. Zaś w Międzyzdrojach obecna będzie delegacja 8.Dywizjonu Przeciwlotniczego wraz z kompanią honorową oraz pocztem sztandarowym jednostki. W Szczecinie, w godzinach 12:00 – 16:00 swój pokład do zwiedzania udostępni Okręt Dowodzenia Siłami Obrony Przeciwminowej ORP “Kontradmirał X. Czernicki”.

Zobacz również

Falubaz trenuje na miejskich obiektach sportowych

Przebywający na obozie sportowym w dniach 23-29.02.2020 r. w naszym Świnoujściu jeden z najpopularniejszych i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.