poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / „Po widok”, grafika i fotografia w ms44

„Po widok”, grafika i fotografia w ms44

Grafika rozpisana w przestrzeni galerii i fotografie ukazujące działania artystyczne Piotra Pasiewicza , łódzkiego artysty, będzie można zobaczyć w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 w sobotni wieczór. Piotr Pasiewicz jest niezwykle wrażliwym i sprawnym warsztatowo grafikiem, ale również twórcą który związany jest poprzez swoje prace z przestrzenią miasta. Które wykorzystuje jako tło do grafik, rysunków i filmów.

Na wystawie będzie można zobaczyć wielkoformatowe linoryty artysty i obejrzeć kilka krótkich filmów prezentujących jak powstają jego prace. Pasiewicz to intrygujący artysta a jego grafiki odznaczają się ciekawą wrażliwością i miękkością formy. Warto więc zajrzeć do ms44 w sobotni wieczór o godzinie 18.00 na spotkanie z jego sztuką. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Na listopadowej wystawie w ms44, pokazujemy bogatą dokumentację fotograficzną obrazującą performatywne działania Piotra Pasiewicza, w przestrzeniach post-industrialnych, a także w dawnych obiektach użyteczności publicznej i mieszkaniowej. Czyli w zdegradowanych pustostanach. Na potrzeby projektu, w przestrzeni galerii zostanie odtworzona „przestrzeń zdegradowana” w której Pasiewicz wykona działanie będące powtórzeniem dotychczasowych akcji w przestrzeniach miejskich. Stwarzając tym samym, instalację jako dominujący element wystawy. Uzupełnieniem dokumentacji i samego procesu twórczego, to przedstawienie ponad dwudziestu prac graficznych Piotra Pasiewicza (wklęsłodruków), uzupełniających całość merytorycznie i wyjaśniających pochodzenie używanego przez niego graficznych znaków. Wystawa w ms44, ma znamiona przekroju poprzez dotychczasową działalność twórczą artysty, jednak z uwypukleniem prac, powstających podczas otwartego procesu artystycznego w przestrzeniach miejskich.

 PIOTR PASIEWICZ
Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performance, wideo-art.  W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.