Strona główna / Lokalne / Duże zmiany na budowie przedszkola przy ul. Bydgoskiej

Duże zmiany na budowie przedszkola przy ul. Bydgoskiej

W połowie 2019 r. dwieście świnoujskich dzieci ma zacząć uczęszczanie do nowego, miejskiego przedszkola przy ul. Bydgoskiej. Na budowie malowniczo położonego obiektu sporo się zdarzyło w ostatnich tygodniach.

Budynek cały już stoi. Teraz wykonawcy z firmy Mirbud kończą pokrywanie dachu. Zdaniem Rafała Śmigielskiego, kierownika kontraktu tynki wewnętrzne wykonane są już w 90 proc. Na tym samym poziomie jest montaż wewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej.

„Teraz wykonujemy posadzki, elektryczne sieci wewnętrzne, centralne ogrzewanie i instalację wodna i kanalizacyjną” – wylicza Śmigielski.

Na zewnątrz budynku wykonywane jest ocieplenie i prace elewacyjne. Niebawem ma być wykonana konstrukcja świetlika nad głównym holem.

Jednocześnie wiele prac odbywa się w obrębie powstającego przedszkola. Świnoujska firma Czajka i Syn – jako podwykonawca na kontrakcie obecnie skupia się na budowie dróg i parkingów. Wyznaczone zostały wszystkie miejsca parkingowe i jezdnie dojazdowe przylegające do terenu. Wbudowano krawężniki, obecnie usypywane są podbudowy pod drogi.

Wykonane też są konstrukcje pod przyszłe zewnętrzne place zabaw, boiska i piaskownice.

Jednocześnie budowana jest i modernizowana ul. Bydgoska. Na odcinku od strony ul. Rycerskiej wytyczono nowy fragment ulicy, na którym zamontowane jest już oświetlenie. Jeszcze w listopadzie wykonawca planuje intensywne prace na odcinku pomiędzy ul. Gdańską i Olsztyńską.

Zobacz również

Zamknęli falochron przed mieszkańcami! Latem nie wejdą tam turyści?

Nie do wiary! Najdłuższy w Europie kamienny falochron zamknięto na kłódkę. Nie wiadomo co jest …

Jeden komentarz

  1. padnie kilka małych domowych przedszkoli…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.