Strona główna / Lokalne / Wrócili z Niemiec. Efektowne zwycięstwa Elizy i Nikodema
Eliza Kuczyńska potrzebowała jedynie minuty i 41 sekund, żeby pokonać swoją rywalkę. Zakończyło się ciężkim nokautem.

Wrócili z Niemiec. Efektowne zwycięstwa Elizy i Nikodema

Eliza Kuczyńska oraz Nikodem Sura odnieśli efektowne zwycięstwa na gali w Bermann Arena w niemieckim Demmin. Reprezentanci świnoujskiego West Coast Teamu swoich rywali pokonali już w pierwszych rundach.

Nikodem Sura obalił przeciwnika i szybko zyskał korzystną pozycję w parterze. Tam dokończył walkę wyprowadzając serie ciosów.

Dla Nikodema Sury jest to drugie zwycięstwo w formule amatorskiego MMA. Taki sam bilans ma obecnie również Eliza Kuczyńska. Poza tym Eliza stoczyła jeszcze dwie walki w tej formule nie na galach, ale na zawodach i tam raz wygrała, a raz poniosła porażkę. W narożniku w Bermann Arena stał Marcin Rąbel, trener West Coast Team Świnoujście.

– Nie było specjalnego gameplanu na moją rywalkę, bo nic o niej nie wiedzieliśmy. Założyliśmy więc, że rozpocznę walkę spokojnie, sprawdzę jak przeciwniczka będzie walczyć. I wyczułam odpowiedni moment – mówi E. Kuczyńska.

Walka trwała zaledwie minutę i 41 sekund. E. Kuczyńska efektownie znokautowała Niemkę Petrę Rasinger z KSE Gym Reutlingen. Nieco tylko dłużej zajęło Nikodemowi Surze pokonanie Romana Beltschikova. Ale także w tej walce wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej rundzie.

– Walka przebiegła zgodnie z ustalonym planem. Miałem zrobić wjazd w nogi rywala, obalić i zakończyć walkę w parterze. Tak też się stało. Przygotowania do walki trwały półtora miesiąca – mówi N. Sura.

Dodajmy, że klub West Coast Team Świnoujście, będący filią Zenith Jiu Jitsu Polska prowadzi treningi brazylijskiego jiu jitsu, boksu oraz MMA. Zawodnicy reprezentują miasto i region na wielu zawodach. Zazwyczaj z sukcesami. Eliza Kuczyńska oprócz tego, że trenuje we wspomnianym klubie, to jest również trenerem taekwondo ULKSW Pomorze Świnoujście. Swojego czasu trenowała również pod Tomaszem Szczerkiem.

fot. West Coast Team Świnoujście

 

 

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.