Strona główna / Lokalne / Piknik marynarski z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej

Piknik marynarski z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej

Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada, świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej na terenie Świnoujścia odbędzie się piknik marynarski.

W środę, 28 listopada, mija 100 lat od dnia, w którym Naczelnik Państwa – marszałek Józef Piłsudski swoim dekretem powołał do życia Marynarkę Polską.

W związku z tymi wydarzeniami w niedzielę, 25 listopada, w godzinach 11:00 – 15:00 przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego) zacumują i udostępnią swoje pokłady do zwiedzania dwa okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża: okręt transportowo-minowy ORP “Gniezno” oraz trałowiec ORP “Bukowo”. Oprócz jednostek pływających będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy stanowiący wyposażenie jednostek wchodzących w skład 8.FOW m.in.: 8. Batalionu Saperów i 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa oraz sprzęt specjalistyczny Grupy Nurków-Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców. Saperzy zaprezentują swój sprzęt używany w codziennej pracy m.in.: specjalistyczny pojazd do przewozu materiałów niebezpiecznych, quada oraz wyposażenie patroli rozminowania takie jak wykrywacze metalu i zdalnie sterowane roboty. Będzie możliwość przymierzyć się do trenażera przeciwlotniczego zestawu rakietowego typu Grom, który pod względem rozmieszczenia, wyposażenia i zasad obsługi odzwierciedla rzeczywisty zestaw rakietowy. Nie zabraknie również marynarskiego poczęstunku. Na uczestników pikniku czeka wojskowa grochówka.

Niedzielne świętowanie marynarze rozpoczną od mszy świętej z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej z udziałem asysty honorowej i Orkiestry Wojskowej w Kościele Garnizonowym, ul. Piłsudskiego 43.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego dnia z marynarzami 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Zobacz również

Wiemy do kiedy będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Barlickiego

Od kilku dni zamknięty jest przejazd kolejowo – drogowy ul. Barlickiego przy ul. Ludzi Morza. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.