Strona główna / Lokalne / Przerwano pierwszą sesję rady. Radni i prezydent złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Przerwano pierwszą sesję rady. Radni i prezydent złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Niecałą godzinę trwała pierwsza część rady zwołanej w czwartek. Obrady rozpoczął radny senior Stanisław Bartkowiak. Radni złożyli ślubowanie, ślubował także prezydent. Wszyscy odebrali od komisarza wyborczego zaświadczenia o wyborze.

Podczas sesji miano wybrać przewodniczącego. Gdy Stanisław Bartkowiak zapytał o nazwiska kandydatów, na sali zapadła grobowa cisza. O przerwę w obradach poprosił radny Jan Borowski. Rajcy spotkają się ponownie w poniedziałek.

Nowa, rozpoczynająca się VIII kadencja rady przyniesie wiele zmian. Nowością jest udostępnienie nagrań z sesji na internetowej stronie miasta w zakładce BIP. Narady każdorazowo będą utrwalane za pomocą urządzenia rejestrującego obraz i dźwięk. Zmiany podyktowane są wejściem w życie  przepisów dotyczących transmisji, nagrywania i udostępniania nagrań z obrad rady miejskiej. Nowością są także imienne wyniki głosowań. Dzięki temu wiadomo jak każdy z radnych głosował nad poszczególną uchwałą.

Zobacz również

Do Polski napływa polarno-morskie powietrze. IMGW ostrzega przed oblodzeniami i opadami śniegu

Po kilku dniach ocieplenia, w Polsce robi się coraz zimniej. Chłodne powietrze polarno-morskie napływa nad …

Jeden komentarz

  1. Mam wielki szacunek do starszych ludzi. Jednak uważam, że osoba, która ma 80 lat nie powinna być już radnym. A tak jest w przypadku Pana Stanisława Bartkowiaka SLD. Pani Agatowska wypomina Panu Żmurkiewiczowi wiek, ale o tym, że sama ma radnego duuużo starszego to cicho sza. Jej wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.