Strona główna / Lokalne / Przerwano pierwszą sesję rady. Radni i prezydent złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Przerwano pierwszą sesję rady. Radni i prezydent złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Niecałą godzinę trwała pierwsza część rady zwołanej w czwartek. Obrady rozpoczął radny senior Stanisław Bartkowiak. Radni złożyli ślubowanie, ślubował także prezydent. Wszyscy odebrali od komisarza wyborczego zaświadczenia o wyborze.

Podczas sesji miano wybrać przewodniczącego. Gdy Stanisław Bartkowiak zapytał o nazwiska kandydatów, na sali zapadła grobowa cisza. O przerwę w obradach poprosił radny Jan Borowski. Rajcy spotkają się ponownie w poniedziałek.

Nowa, rozpoczynająca się VIII kadencja rady przyniesie wiele zmian. Nowością jest udostępnienie nagrań z sesji na internetowej stronie miasta w zakładce BIP. Narady każdorazowo będą utrwalane za pomocą urządzenia rejestrującego obraz i dźwięk. Zmiany podyktowane są wejściem w życie  przepisów dotyczących transmisji, nagrywania i udostępniania nagrań z obrad rady miejskiej. Nowością są także imienne wyniki głosowań. Dzięki temu wiadomo jak każdy z radnych głosował nad poszczególną uchwałą.

Zobacz również

28-latek wybił szybę wystawową. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na …

Jeden komentarz

  1. Mam wielki szacunek do starszych ludzi. Jednak uważam, że osoba, która ma 80 lat nie powinna być już radnym. A tak jest w przypadku Pana Stanisława Bartkowiaka SLD. Pani Agatowska wypomina Panu Żmurkiewiczowi wiek, ale o tym, że sama ma radnego duuużo starszego to cicho sza. Jej wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.