Strona główna / Lokalne / Jak Kargul z Pawlakiem. Niemcy nie pozwalają przewieźć asfaltu do Świnoujścia [ZDJĘCIA]

Jak Kargul z Pawlakiem. Niemcy nie pozwalają przewieźć asfaltu do Świnoujścia [ZDJĘCIA]

Pierwszy odcinek modernizowanej ul. Wojska Polskiego gotowy jest do położenia nawierzchni bitumicznej. Nie ma jednak zgody na przewiezienie jej przez ulicę Swinemünder Chausse.

Układanie masy bitumicznej na pierwszym od granicy odcinku przebudowanej ul. Wojska Polskiego było planowane już w połowie listopada. Niestety firma produkująca masę nie ma pozwolenia na przewiezienie jej po stronie niemieckiej.

MCC – Molewski – konsorcjum, które modernizuje al. Wojska Polskiego – nabyło asfalt w niemieckiej filii Eurovii w Anklam. Stamtąd miał dotrzeć do Świnoujścia. Niestety do transportu nie może dojść. Powodem jest brak pozwolenia na przejazd. Urząd Gminy w Heringsdorfie nie wydał pozwolenia, by samochody z masą bitumiczną mogły przejechać przez Swinemünder Chausse. Trwa wymiana korespondencji pomiędzy urzędem i dostawcą masy.

Jednocześnie niemożliwy jest przejazd alternatywną drogą przez Garz z uwagi na ograniczoną nośność mostu, który trzeba pokonać.

„Jesteśmy gotowi w każdej chwili rozpocząć układanie masy. Czekamy na pozwolenie jej dostarczenia” – wyjaśnia kierujący budową z ramienia konsorcjum MCC – Molewski Waldemar Tomaszewski.

Po ułożeniu asfaltu na tej części drogi (ok. 200 m), wykonawca puści ruch na tym odcinku, a prace przeniesie na kolejny odcinek o podobnej długości, który kończy się na skrzyżowaniu z ul. Bałtycką.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

14 komentarzy

 1. Taka mała zemsta za autobusy ?

 2. Niemiecka gnida zawsze będzie gnidą.

 3. W pl nie ma asfaltu śmiech. Dymisja od góry do dołu u wykonawcy.brawo.złota czcionka

 4. Jaki Fasola – taki przebieg robót.

 5. Ale co to za problem czasami ta niemiecka precyzja pseudo precyzja mnie rozwala niech patrzą co mają u siebie

 6. Jak dla mnie prezesi i zarząd MCC – Molewski mogą tą masę bitumiczna taczkami wozić, będzie szybciej.

 7. pozwolenia trzeba było załatwiać planując roboty a nie dopiero teraz… po raz kolejny wychodzi polski burdel…

 8. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Haaa Haaa, bo padnę.

 9. to dlaczego Euroviia przed rozpoczęciem prac nie zadbała o wszystkie czynniki związane z remontem drogi, dlaczego, pytam się . Jak można robić coś i nie mieć dopiętych na ostatni guzik tematów. Oto Polska właśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.