Strona główna / Lokalne / Miasto stroi się na święta. Choinki, kurtyny świetlne i ozdoby na lampach

Miasto stroi się na święta. Choinki, kurtyny świetlne i ozdoby na lampach

Rozpoczął się montaż świątecznych ozdób na ulicach miasta. Wszystkie dekoracje świetlne mają  być gotowe do 6 grudnia. Właśnie w mikołajki zabłyśnie największa w mieście bożonarodzeniowa choinka na placu Wolności. 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tegoroczne ozdoby świąteczne będą podzielone na dwie grupy. Pierwsze to tzw. nieiluminacyjne, czyli ozdoby  w donicach, na rondach, świeże choinki itp., które  będą pojawiać się stopniowo do 15 grudnia.

Drugie to świetlne, a więc choinki z oświetleniem, kurtyny świetlne na drzewach, ozdoby na lampach ulicznych itp. Koszt ozdób nieiluminacyjnych wynosi około 64 tys. złotych, natomiast tych drugich 120 tys. złotych. W obu przypadkach kwoty uwzględniają także ich montaż i demontaż.

Jak co roku świąteczne ozdoby pojawią w różnych częściach miasta. Zmieniona będzie kolorystyka dekoracji w donicach, pojawią się też nowe elementy na masztach znajdujących się na placu Wolności. Ozdoby pojawią się również w Przytorze-Łunowie, Karsiborze i na Warszowie.

Chcemy, aby świąteczny wystrój miasta był miłą niespodzianką dla mieszkańców – mówi Wioleta Nawrocka, naczelnik wydziału Infrastruktury i Zielni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście. – Dlatego nie mówimy o szczegółach.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Jeden komentarz

  1. Obrzydzanie świąt, ciąg dalszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.