Strona główna / Lokalne / Uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Świnoujściu

Uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Świnoujściu

Z udziałem Komendanta MOSG płk SG Andrzeja Prokopskiego 21 listopada w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem święta był Komendant PDSG w Świnoujściu kmdr SG Zbigniew Iracki.

Na spotkaniu obecni byli również komendanci z Placówek Straży Granicznej w Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie. Podczas apelu zostały wręczone Medale Za Zasługi dla Straży Granicznej, Odznaki Straży Granicznej oraz akty mianowań na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom z Placówek Straży Granicznej z Kołobrzegu, Świnoujścia i Szczecina oraz z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Płk SG Andrzej Prokopski pogratulował awansów i odznaczeń. W imieniu Komendanta Głównego SG podziękował funkcjonariuszom i pracownikom za wkład w realizację zadań związanych z ochroną granicy państwowej, także na odcinku morskim.

 

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.