Strona główna / Lokalne / Tylko w sobotę i niedzielę. Rejestracja dawców szpiku [FILM]

Tylko w sobotę i niedzielę. Rejestracja dawców szpiku [FILM]

W ten weekend, 24 i 25 listopada, w godzinach 10:00 – 18:00, na terenie Galerii Corso i Galerii Uznam w Świnoujściu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Akcja dedykowana jest st. mat Robertowi Pałubickiemu służącemu w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Robert Pałubicki jest podoficerem służącym w 12. Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu. Obecnie leży w szpitalu i jest poddawany leczeniu farmakologicznemu. Po cyklach chemioterapii najprawdopodobniej będzie wymagał przeszczepu szpiku kostnego.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Aby móc być w bazie wystarczy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, wypełnić formularz rejestracyjny i pobrać wymaz z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka. Te czynności nie wymagają obecności lekarza lub pielęgniarki i można je przeprowadzić w każdych warunkach. Jest to tylko zapisanie się do bazy potencjalnych dawców. Następnie próbki są wysyłane i przebadane w laboratorium, rejestrowane w bazie potencjalnych dawców szpiku, a w przypadku znalezienia tzw. “bliźniaka genetycznego” mogą uratować czyjeś życie.

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.