Strona główna / Lokalne / Nowa strona internetowa o budowie tunelu

Nowa strona internetowa o budowie tunelu

W internecie już istnieje strona internetowa o budowie tunelu, którą prowadzić będzie inżynier kontraktu – firma Sweco Consulting.

Stronę internetową można śledzić pod adresem http://tunel-swinoujscie.pl/ (link także znajduje się na stronie swinoujscie.pl w zakładce „Inwestycje”.

Na początek nowa strona inżyniera kontraktu prezentuje tylko podstawowe dane inwestycji, a w zakładce „Aktualności” – informacje z podpisania kontraktu. Niebawem będą one uaktualniane o bieżące informacje o postępie prac (w tym zaawansowaniu finansowym i rzeczowym).

Po wykonaniu projektu opublikowane zostaną także mapy i wizualizacje połączenia. Kiedy rozpoczną się prace zobaczymy tutaj także m.in. galerie i filmy prezentujące postęp robót.

Jest już opublikowany wstępny, ramowy harmonogram prac. Projekt ma być gotowy w lipcu 2019 r. Wówczas wykonawca złoży wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Rzeczywiste wiercenie tunelu ma się rozpocząć w marcu 2021 r.

Obecnie prowadzone są wstępne prace przedprojektowe oraz inwentaryzacja środowiskowa. Wykonane zostały badania batymetryczne (dna Świny) i trwa analiza tych wyników.

 

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Zaczyna się przejadanie publicznych pieniędzy, przez wąską grupę pasożytów i pijawek.

  2. Wizualizacje nie działają. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.