Strona główna / Lokalne / Świnoujski PiS daje Jackowi Jurkiewiczowi czas na refleksję

Świnoujski PiS daje Jackowi Jurkiewiczowi czas na refleksję

Podczas poniedziałkowej sesji rady w Świnoujściu jednym z wiceprzewodniczących został wybrany Jacek Jurkiewicz (PIS). Nie spodobało się to pozostałym radnym Prawa i Sprawiedliwości, bo jak tłumaczą nie chcieli wchodzić do koalicji z Platformą Obywatelską. – Radny Jacek Jurkiewicz podjął indywidualną decyzję o wejściu do Prezydium Rady Miasta – piszą w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Według radnego Andrzeja Mrozka, radni PiS mieli współpracować w Radzie Miasta poprzez popieranie korzystnych dla miasta i mieszkańców uchwał, a sprzeciwianiu się propozycjom uchwał niekorzystnych. Wejście Jacka Jurkiewicza do prezydium rady jest dla nich niezrozumiałe.

Przypomnijmy, w poniedziałek Jacka Jurkiewicza jako kandydata na wiceprzewodniczącego zgłosił Sławomir Nowicki (Grupa Morska). To wywołało konsternację na sali.

– Pan radny przyszedł do mnie i zapytał, czy mógłbym go zgłosić na kandydata, bo jego koledzy nie chcą tego zrobić. Zgodziłem się, bo znamy się i uważam, że jest to porządny człowiek – mówi Sławomir Nowicki.

Takie zachowanie nie spodobało się kolegom radnym Jacka Jurkiewicza i w ostrych słowach skomentowali poniedziałkową sytuację na sesję.

– W Prezydium Rady Miasta, radna Elżbieta Jabłońska reprezentuje Platformę Obywatelską, radny Marek Niewiarowski reprezentuje klub Wybieram Świnoujście, a Jacek Jurkiewicz reprezentuje radnego Jacka Jurkiewicza, wspierającego indywidualnie układ pod sztandarem Platformy Obywatelskiej – piszą w oświadczeniu działacze Prawa i Sprawiedliwości ze Świnoujścia. – Czy Jacek Jurkiewicz poniesie jakieś konsekwencje, bo o to głównie jesteśmy pytani. Na początek dajemy czas do grudniowej sesji na autorefleksję i rozmowę z własnym sumieniem. Gdy to nie poskutkuje, konsekwencje będą nieuniknione – podkreślają.

Zobacz również

28-latek wybił szybę wystawową. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na …

9 komentarzy

  1. Bardzo dobra decyzja Jurkiewicza, jedyny który nie kompromituje siebie i PiS.

  2. Najlepszy radny w historii świnoujskiego samorządu!

  3. szkoda że się nie odkryłeś przed wyborami ale karma wraca 😉

  4. W poprzedniej kadencji przewodniczącym rady był pan Śliwiński z PO a Jurkiewicz wiceprzewodniczącym. Przecież to dokładnie to samo. Koalicja PiS, PO, GM. Mrozek ma zaniki pamięci.

  5. Nie na tego jacka głosowali wyborcy PiS

  6. a mówią że niby prezydent Janusz z poparciem pisu , to jednak nieprawda ?!

  7. Najbardziej charyzmatyczny ekspedytor portu

  8. Panie Mrozek , ależ radny Jurkiewicz też chce wspierać korzystne uchwały a niekorzystnym przeciwstawiać się z tym że będzie to robił w prezydium RM tak że proszę się nie kompromitować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.